Youth Championship of Konoshky region
2020-03-11 -> 2020-03-15
Rating: 1523.74 -> 1520.42
Opponent Rating Round Result R. Change
Fokicheva Anna 1027 1
win
+1.74
Stoyanov Egor 1395 2
win
+10.36
Stulova Veronika 1363 3
win
+9.09
Fedotov Denis 2249 4
loss
-0.48
Yusupmurzina Darya 1692 5
loss
-8.79
Shangina Alexandra 1144 6
win
+3.25
Stoyanov Kirill 1469 7
loss
-18.49
Youth Championship of Poduga. High league
2020-02-24 -> 2020-03-07
Rating: 1553.21 -> 1523.74
Opponent Rating Round Result R. Change
Stulova Veronika 1327 1
win
+6.85
Yusupmurzina Darya 1709 2
loss
-9.24
Shabanov Ruslan 1431 4
win
+10.61
Naumov Egor 1350 5
win
+7.61
Prokopyev Andrei 1350 6
win
+7.61
Stoyanov Egor 1385 7
loss
-23.18
Shangina Alexandra 1112 8
win
+2.34
Porohina Ekaterina 1444 9
win
+11.16
Matushkina Ksenia 1495 10
loss
-18.64
Stoyanov Kirill 1345 11
loss
-24.58
The Championship of Arkhangelsk region
2020-01-02 -> 2020-01-04
Rating: 1480.96 -> 1553.21
Opponent Rating Round Result R. Change
Fokicheva Anna 1014 1
win
+2.05
Stulova Darya 1324 2
win
+9.24
Yudina Maria 1906 3
win
+29.45
Stulova Kristina 1487 4
win
+16.30
Metreveli Maksim 1735 5
loss
-6.01
Maximov Nikolay 1786 6
win
+27.29
Yusupmurzina Darya 1733 7
loss
-6.06
New year tournament
2019-12-14 -> 2019-12-15
Rating: 1477.99 -> 1480.96
Opponent Rating Round Result R. Change
Simanovskaia Anastasia 892 1
win
+1.06
Buslakova Darya 1044 2
win
+2.44
Burtsev Peter 1624 3
loss
-9.64
Makhin Matvei 1091 4
win
+3.12
Yusupmurzina Darya 1739 5
loss
-5.82
Vostriakova Yulia 956 6
win
+1.52
Fokicheva Anna 986 7
win
+1.78
Fokichev Egor 1022 8
win
+2.17
Stulova Veronika 1235 9
win
+6.34
Poduga Cup 2019
2019-11-05 -> 2019-11-20
Rating: 1474.61 -> 1477.99
Opponent Rating Round Result R. Change
Buslakova Darya   3.3
win
-
Buslakova Darya   3.2
loss
-
Buslakova Darya   3.1
win
-
Naumov Egor 1287 4.1
win
+8.13
Naumov Egor 1287 4.2
loss
-23.87
Naumov Egor 1287 4.3
win
+8.13
Stoyanov Egor 1382 5.2
win
+11.85
Stoyanov Egor 1382 5.1
win
+11.85
Yusupmurzina Darya 1716 F1
loss
-6.35
Yusupmurzina Darya 1716 F2
loss
-6.35
The 28th Russian Championship, First League
2019-10-28 -> 2019-11-02
Rating: 1471.25 -> 1474.61
Opponent Rating Round Result R. Change
Gorbachev Daniil 940 1
loss
-30.56
Sidorov Mikhail 1194 2
win
+5.40
Tolstoguzova Daria 1362 3
win
+11.15
Barykin Victor 1941 4
draw
+14.00
Radzevelyuk Alexander 1971 5
win
+30.30
Balabhai Viktor 1957 6
loss
-1.84
Taiblin Yuriy 1944 7
loss
-1.97
Burtsev Peter 1542 8
loss
-12.75
Gromov Danila 1598 9
loss
-10.37
Qualification Tournament
2019-09-27 -> 2019-10-07
Rating: 1499.4 -> 1471.25
Opponent Rating Round Result R. Change
Fokichev Egor 1041 1
win
+2.14
Yusupmurzina Darya 1725 2
loss
-6.84
Kulin Maxim 1143 3
win
+3.66
Porohina Ekaterina 1415 4
win
+12.21
Matushkina Ksenia 1361 5
loss
-22.04
Stoyanov Kirill 1443 6
win
+13.45
Stulova Veronika 1334 7
win
+8.94
Stoyanov Egor 1315 8
win
+8.24
Naumov Egor 1289 9
loss
-24.63
Shangina Alexandra 1145 10
loss
-28.31
Prokopyev Andrei 1207 11
win
+5.03
Youth Russian Championship
2019-03-25 -> 2019-03-30
Rating: 1541.74 -> 1499.4
Opponent Rating Round Result R. Change
Naumov Egor 1204 AB1
loss
-27.99
Potapov Maxim 1239 AB2
win
+4.77
Troitsky Vsevolod 1266 AB3
win
+5.45
Stoyanov Kirill 1431 AB4
loss
-20.93
Kinelovskiy Nikita 1371 AB5
win
+8.75
Orlov Maxim 1747 AB6
loss
-7.49
Kovalyov Mikhail   AB7
win
-
Fedotov Denis 2174 AB8
loss
-0.82
Metreveli Maksim 1876 AB9
loss
-4.08
Youth Championship of Poduga. High league
2019-01-15 -> 2019-01-31
Rating: 1539.86 -> 1541.74
Opponent Rating Round Result R. Change
Stoyanov Kirill 1371 1
win
+8.79
Fedotov Denis 2157 2
loss
-0.89
Novikova Daria 1366 3
loss
-23.39
Yusupmurzina Darya 1771 4
loss
-6.66
Yusupmurzin Danila 1710 5
loss
-8.71
Shabanov Ruslan 1518 6
win
+15.00
Stulova Kristina 1490 7
loss
-18.26
Matushkina Ksenia 1430 8
win
+11.13
Stulova Veronika 1373 9
win
+8.88
Stoyanov Egor 1302 10
win
+6.49
Porohina Ekaterina 1390 11
win
+9.50
The Championship of Arkhangelsk region
2019-01-02 -> 2019-01-05
Rating: 1557.22 -> 1539.86
Opponent Rating Round Result R. Change
Fokicheva Anna 942 1
win
+0.90
Porohina Ekaterina 1365 2
loss
-24.02
Vostriakova Yulia   3
win
-
Mezhenkov Dmitry 1069 6
win
+1.82
Kuvaev Vyacheslav 1216 7
win
+3.94
Poduga Cup 2018
2018-11-09 -> 2018-11-30
Rating: 1600.64 -> 1557.22
Opponent Rating Round Result R. Change
Stoyanov Egor 1192 5.2
win
+2.79
Stoyanov Egor 1192 5.1
loss
-29.21
Stoyanov Egor 1192 5.3
win
+2.79
Stulova Kristina 1573 6.1
win
+14.73
Stulova Kristina 1573 6.2
loss
-17.27
Stulova Kristina 1573 6.3
loss
-17.27
Qualification Tournament
2018-09-20 -> 2018-09-30
Rating: 1608.83 -> 1600.64
Opponent Rating Round Result R. Change
Novikova Daria 1169 1
win
+2.36
Fedotov Denis 2253 2
loss
-0.76
Porohina Ekaterina 1331 3
win
+5.39
Yusupmurzin Danila 1680 4
loss
-12.76
Shabanov Ruslan 1617 5
win
+16.41
Yusupmurzina Darya 1614 6
win
+16.27
Stulova Kristina 1548 7
loss
-18.74
Stoyanov Kirill 1413 9
loss
-24.17
Stulova Veronika 1256 10
win
+3.71
Stoyanov Egor 1275 11
win
+4.10
XII Youth World Championship
2018-07-28 -> 2018-08-05
Rating: 1676.8 -> 1608.83
Opponent Rating Round Result R. Change
Yusupmurzin Danila 1664 B1
win
+15.42
Metreveli Maksim 1764 B3
loss
-12.04
Moor Karl-Mattias 1416 B4
loss
-26.15
Lavrik-Karmazin  Maksim 1988 B5
loss
-4.55
Mao Weiming   B6
loss
-
Kolk Kuno 1815 B7
loss
-9.93
Kang  Tingrui   B8
loss
-
Zhan Liyang   B9
win
-
Orlov Maxim 1614 B10
loss
-18.86
Lohmus Kristofer 1768 b11
loss
-11.86
Youth Championship of Arkhangelsk region
2018-07-18 -> 2018-07-22
Rating: 1676.09 -> 1676.8
Opponent Rating Round Result R. Change
Shabanov Ivan   1
win
-
Shiryaevskaya Daria 1445 2
loss
-25.30
Sidorov Mikhail 1069 3
win
+0.94
Stoyanov Egor 1253 4
win
+2.58
Vohtomina Vladislava 1507 5
loss
-23.20
Lashko Kira 1956 6
win
+26.68
Stoyanov Kirill 1425 7
win
+6.13
Yusupmurzina Darya 1633 8
win
+14.06
Fedotov Denis 2243 9
loss
-1.18
Youth Russian Championship, group A,B,D,E
2018-03-26 -> 2018-03-30
Rating: 1672.85 -> 1676.09
Opponent Rating Round Result R. Change
Mezhenkov Dmitry 1068 B1
win
+0.96
Lapin Ivan 1242 B2
win
+2.48
Danilin Ivan 2023 B3
draw
+12.25
Metreveli Maksim 1741 B4
win
+19.10
Fedotov Denis 2119 B5
loss
-2.27
Orlov Maxim 1517 B6
loss
-22.72
Stoyanov Kirill 1388 B7
win
+5.20
Yusupmurzin Danila 1723 B8
loss
-13.69
Kuvaev Vyacheslav 1196 B9
win
+1.94
Championship of Konoshsky region
2018-02-01 -> 2018-02-09
Rating: 1700.81 -> 1672.85
Opponent Rating Round Result R. Change
Lashko Kira 2025 1
loss
-4.27
Fedotov Denis 2153 2
loss
-2.21
Stulova Veronika 1299 3
win
+2.89
Yusupmurzin Danila 1653 4
loss
-18.16
Shabanov Ruslan 1514 5
win
+8.14
Stulova Kristina 1483 6
win
+7.11
Stoyanov Kirill 1402 7
loss
-27.14
Vohtomina Vladislava 1534 8
win
+8.87
Yusupmurzina Darya 1574 9
win
+10.44
Semyonov Oleg 1976 10
loss
-5.43
Mikryukov Mikhail 1885 11
loss
-8.21
Youth Championship of Poduga, High league
2018-01-15 -> 2018-01-31
Rating: 1670.17 -> 1700.81
Opponent Rating Round Result R. Change
Stoyanov Egor 1293 1
win
+3.28
Fedotov Denis 2143 2
loss
-1.97
Yusupmurzin Danila 1589 4
draw
-3.67
Shabanov Ruslan 1508 5
win
+9.04
Stulova Kristina 1570 6
win
+11.51
Matushkina Ksenia 1496 7
win
+8.59
Vohtomina Vladislava 1546 8
win
+10.53
Yusupmurzina Darya 1501 9
loss
-23.19
Porohina Ekaterina 1457 10
win
+7.27
Stoyanov Kirill 1417 11
win
+6.05
Stulova Veronika 1169 12
win
+1.70
Novikova Daria 1147 13
win
+1.51
The Championship of Arkhangelsk region
2018-01-02 -> 2018-01-05
Rating: 1641.31 -> 1670.17
Opponent Rating Round Result R. Change
Popova Daria 1045 1
win
+1.00
Stulova Veronika 1144 2
win
+1.74
Prokopets Tatyana 1411 3
win
+6.74
Fedotov Denis 2049 4
loss
-2.79
Yusupmurzina Darya 1487 5
win
+9.36
Kryuchok Roman 2132 6
loss
-1.79
Stulova Kristina 1610 7
win
+14.59
Youth Championship of Konoshsky region
2017-12-13 -> 2017-12-15
Rating: 1664.62 -> 1641.31
Opponent Rating Round Result R. Change
Mezhenkov Dmitry 1077 1
win
+1.06
Tsehanovich Valeria 1177 2
win
+1.83
Ponezhin Gennady 1597 3
loss
-19.05
Vohtomina Vladislava 1464 4
loss
-24.30
Buslakova Anastasja   5
win
-
Bykov  Dmitrii   6
win
-
Stoyanov Kirill 1436 7
win
+6.77
Matushkina Ksenia 1537 8
win
+10.38
Poduga Cup 2017
2017-11-12 -> 2017-11-30
Rating: 1684.09 -> 1664.62
Opponent Rating Round Result R. Change
Naumov Egor 1130 2.1
win
+1.27
Naumov Egor 1130 2.2
win
+1.27
Stoyanov Kirill 1441 3.2
win
+6.35
Stoyanov Kirill 1441 3.1
win
+6.35
Stulova Kristina 1601 4.2
loss
-19.72
Stulova Kristina 1601 4.2
win
+12.28
Stulova Kristina 1601 4.3
win
+12.28
Shabanov Ruslan 1497 6.2
win
+8.15
Shabanov Ruslan 1497 6.1
loss
-23.85
Shabanov Ruslan 1497 6.3
loss
-23.85
Swedish Open Team Championship
2017-11-18 -> 2017-11-19
Rating: 1668.91 -> 1684.09
Opponent Rating Round Result R. Change
Murumaa Magnus 1252 1
win
+2.67
Moor Karl-Mattias 1473 2
win
+7.83
Purk Tauri 1918 3
loss
-6.14
Florentzson Adam 1460 4
win
+7.40
Fanell Jan 1635 5
win
+14.46
Kolk Kuno 1780 7
loss
-11.03
The 26th Russian Championship, First League
2017-11-04 -> 2017-11-09
Rating: 1685.44 -> 1668.91
Opponent Rating Round Result R. Change
Mezhenkov Dmitry 1062 1
win
+0.86
Kachaev Denis 2172 2
loss
-1.83
Mikhailov Alexey   3
loss
-
Glibina Ekaterina 1329 4
win
+3.66
Lisyutin Alexandr 1847 5
loss
-9.04
Stoyanov Kirill 1410 6
draw
-10.55
Orlov Maxim 1408 7
loss
-26.59
Arzybov Vladislav   8
win
-
Sirategyan Karen 1976 9
win
+26.95
Youth Championship of Arkhangelsk region
2017-07-25 -> 2017-07-28
Rating: 1681.57 -> 1685.44
Opponent Rating Round Result R. Change
Kuznetsov Artem 1055 1
win
+0.85
Serebryannikova Darya 1214 2
win
+2.04
Stulova Darya 1457 3
win
+6.92
Kryuchok Roman 2170 4
loss
-1.81
Shabanov Ruslan 1583 5
win
+11.60
Stulova Kristina 1535 6
loss
-22.36
Novikova Daria 1215 7
win
+2.04
Lashko Kira 2066 8
loss
-3.14
Yusupmurzina Darya 1483 9
win
+7.74
Youth European Championship
2017-04-28 -> 2017-05-04
Rating: 1740.33 -> 1681.57
Opponent Rating Round Result R. Change
Pestov Arseni 1545 C1
loss
-24.15
Ikla Markus 1557 C2
loss
-23.72
Narva Jaan Oskar 1168 C3
win
+1.14
Efthimakis Ahileas   C4
win
-
Gromov Danila   C5
win
-
Epifanov Evgenii 1283 C6
win
+2.15
Metreveli Maksim 1622 C7
loss
-21.23
Narva Mart 1299 C8
win
+2.35
Moor Karl-Mattias 1434 C9
win
+4.69
Youth Russian Championship, group C
2017-03-25 -> 2017-03-30
Rating: 1732.76 -> 1740.33
Opponent Rating Round Result R. Change
Fedoseyev Arseniy 1468 1
loss
-26.26
Mezhenkov Dmitry 1073 2
win
+0.70
Gromov Danila   3
win
-
Stoyanov Kirill 1456 4
win
+5.43
Kuvaev Vyacheslav   5
win
-
Danilin Ivan 2056 6
win
+27.70
Bykov  Dmitrii   8
win
-
Talanov Nikita   9
win
-
Reznik Grigorii   10
win
-
Arzybov Vladislav   11
win
-
Dik Kirill   13
win
-
The Championship of Arkhangelsk region
2017-01-02 -> 2017-01-05
Rating: 1718.1 -> 1732.76
Opponent Rating Round Result R. Change
Tsehanovich Valeria 1163 1
win
+1.26
Stulova Kristina 1481 2
win
+6.52
Kryuchok Roman 2206 3
loss
-1.82
Yusupmurzina Darya 1319 4
win
+2.93
Kozlova Viktoriia 1316 5
win
+2.88
Lashko Kira 2035 6
draw
+11.57
Semyonov Oleg 1889 7
loss
-8.69
The 25th Russian Championship, First League
2016-10-30 -> 2016-11-05
Rating: 1721.91 -> 1718.1
Opponent Rating Round Result R. Change
Postnikov Fedor 1514 1
win
+7.46
Metreveli Irina 2015 2
loss
-4.98
Metreveli Maksim 1581 3
win
+9.85
Mikryukov Mikhail 1908 4
loss
-8.13
Danilin Ivan 1964 5
loss
-6.34
Stoyanov Kirill 1474 6
win
+6.21
Salnikova Nonna 1734 7
win
+16.57
Sirategyan Karen 2020 8
loss
-4.86
Yusupmurzin Danila 1642 9
loss
-19.59
Youth World Championship
2016-08-07 -> 2016-08-13
Rating: 1780.02 -> 1721.91
Opponent Rating Round Result R. Change
Rahumagi Brenet 1824 A1
loss
-13.96
Moor Karl-Mattias 1249 A2
win
+1.44
Ponezhin Gennady 1594 A3
loss
-23.83
Lohmus Kristofer 1643 A4
win
+10.03
Holtsman Kris 1510 A5
win
+5.59
Yusupmurzin Danila 1596 A6
loss
-23.76
Heidmets Mark 1585 A7
win
+7.89
Purk Tauri 1865 A8
loss
-12.14
Epifanov Evgenii   A9
win
-
Danilin Ivan 1933 A10
loss
-9.37
Nebolsin Aleksei   A11
loss
-
Youth Championship of Arkhangelsk region
2016-07-26 -> 2016-07-29
Rating: 1743.71 -> 1780.02
Opponent Rating Round Result R. Change
Popova Daria 996 1
win
+0.43
Shabanov Ruslan 1529 2
win
+7.23
Novikova Daria 1232 3
win
+1.60
Lashko Kira 2057 4
loss
-4.52
Stoyanov Kirill 1531 5
win
+7.30
Kryuchok Roman 2203 6
loss
-2.12
Oborina Anastasja 1869 7
win
+21.57
Matushkina Ksenia 1480 8
draw
-10.23
Vostryakov Alexey 1723 9
win
+15.06
Youth Russian Championship, group B
2016-03-25 -> 2016-03-30
Rating: 1743.75 -> 1743.71
Opponent Rating Round Result R. Change
Fedoseyev Arseniy 1535 1
win
+7.41
Lavrik-Karmazin  Maksim 1700 2
loss
-17.99
Metreveli Maksim 1473 3
win
+5.56
Shabanov Ruslan 1508 4
win
+6.56
Yusupmurzin Danila 1589 5
win
+9.32
Fedotov Denis 2196 6
loss
-2.21
Danilin Ivan 1915 7
loss
-8.69
Postnikov Dmitrii   8
loss
-
Arzybov Vladislav   9
draw
-
Youth Championship of Konoshsky region
2016-03-05 -> 2016-03-07
Rating: 1752.83 -> 1743.75
Opponent Rating Round Result R. Change
Vostryakov Alexey 1718 1
win
+14.41
Stoyanov Kirill 1520 2
win
+6.64
Fedotov Denis 2209 3
loss
-2.16
Lashko Kira 2012 4
loss
-5.87
Yusupmurzin Danila 1563 6
win
+8.04
Matushkina Ksenia 1469 7
win
+5.25
Ponezhin Gennady 1555 8
loss
-24.23
Semyonov Oleg 1861 9
loss
-11.17
Poduga Championship, High league
2016-01-27 -> 2016-02-07
Rating: 1672.6 -> 1752.83
Opponent Rating Round Result R. Change
Mikryukov Mikhail 1930 1
win
+26.08
Oborina Anastasja 1842 2
win
+23.24
Vostryakov Alexey 1747 3
draw
+3.41
Kurdina Olga 1931 4
win
+26.11
Ponezhin Gennady 1609 5
loss
-18.88
Shiryaevskaya Daria 1542 6
loss
-21.74
Yusupmurzin Danila 1560 7
win
+11.02
Stoyanov Kirill 1541 8
win
+10.24
Shabanov Ruslan 1482 9
win
+8.04
Kryuchok Roman 2180 10
loss
-1.64
Lashko Kira 2002 11
win
+27.84
Fedotov Denis 2052 12
loss
-3.23
Semyonov Oleg 1802 13
loss
-10.26
Poduga Championship, 1 st League
2016-01-17 -> 2016-01-26
Rating: 1628.59 -> 1672.6
Opponent Rating Round Result R. Change
Stulova Veronika 1191 1
win
+2.39
Prokopets Tatyana 1619 2
win
+15.58
Novikova Daria 1232 3
win
+2.97
Yusupmurzina Darya 1358 4
win
+5.58
Vohtomina Vladislava 1508 5
win
+10.69
Shiryaevskaya Daria 1517 6
win
+11.05
Matushkina Ksenia 1455 7
win
+8.62
Stulova Darya 1477 8
win
+9.46
Yusupmurzin Danila 1524 10
win
+11.33
Stulova Kristina 1325 10
loss
-27.25
Shabanov Ruslan 1446 11
win
+8.32
Stoyanov Kirill 1389 12
loss
-25.54
Kuzmina Alexandra 1211 13
win
+2.66
Kozlova Viktoriia 1389 14
win
+6.44
Kuznetsov Artem 1130 15
win
+1.72
1st Team Renju Cup of General Consul of Japan in St. Petersburg
2016-01-06 -> 2016-01-10
Rating: 1596.41 -> 1628.59
Opponent Rating Round Result R. Change
Epifanov Dmitry 2400 1
loss
-0.31
Kryuchok Roman 2173 2
loss
-1.12
Lents Johann 2213 3
loss
-0.89
Murumaa Magnus 1221 4
win
+3.32
Piik Sander 1550 5
win
+13.91
Makarov Pavel 2185 6
loss
-1.04
Moiseyev Kirill 1979 7
win
+28.82
Artemyev Sergey 2228 8
loss
-0.82
Kuleshov Mikhail 1741 9
loss
-9.69
The Championship of Arkhangelsk region
2016-01-02 -> 2016-01-05
Rating: 1568.73 -> 1596.41
Opponent Rating Round Result R. Change
Pastuhov Ruslan   1
win
-
Yusupmurzina Darya 1244 2
loss
-27.72
Sorokina Oksana 1989 3
loss
-2.61
Shabanov Ivan   4
win
-
Kuznetsov Artem 1102 5
win
+2.05
Stulova Darya 1505 6
win
+13.14
Molotova Anastasja 1569 7
win
+16.06
Semyonov Oleg 1852 8
win
+26.77
Open Swedish Team Championship
2015-11-14 -> 2015-11-15
Rating: 1508.47 -> 1568.73
Opponent Rating Round Result R. Change
Kolar Karl-Ustav 1377 1
win
+10.23
Jonsson Peter 2042 2
loss
-1.41
Narva Regina   3
win
-
Eriksson Bjorn 1985 4
loss
-1.93
Pukk Oskar 1018 5
win
+1.80
Jonsson Peter 2042 F1
loss
-1.41
Nyberg Bengt 1642 F2
win
+21.87
Sandstrom Richard 2125 F3
win
+31.11
World Championship BT
2015-08-07 -> 2015-08-12
Rating: 1433.13 -> 1508.47
Opponent Rating Round Result R. Change
Balabhai Viktor 2108 1
win
+31.36
Barykin Victor 2155 2
loss
-0.49
Huang Yen-Hua 2179 3
loss
-0.43
Mesila Villem 2115 4
loss
-0.62
Stoyanova Anastasiya   5
win
-
Fedoseyev Arseniy 1515 6
win
+19.72
Jonsson Peter 2071 7
win
+31.21
Huang Xiuyi 1744 8
loss
-4.57
Berezin Roman 2060 9
loss
-0.84
Youth Championship of Arkhangelsk region
2015-07-21 -> 2015-07-24
Rating: 1459.94 -> 1433.13
Opponent Rating Round Result R. Change
Shabanov Ivan   1
win
-
Kryuchok Roman 2073 2
loss
-0.91
Stulova Veronika   3
win
-
Tsehanovich Valeria   4
win
-
Kozlova Viktoriia   5
loss
-
Grigoriev Roman 1414 6
loss
-18.07
Viatkina Maria   7
win
-
Yusupmurzin Danila 1446 8
draw
-0.63
Shabanov Ruslan 1417 9
loss
-17.97
Stulova Kristina 1341 10
win
+10.77
Youth European Championship
2015-04-30 -> 2015-05-04
Rating: 1514.1 -> 1459.94
Opponent Rating Round Result R. Change
Kolk Kuno 1763 B1
loss
-6.15
Kilinclar Alkin   B2
win
-
Lavrik-Karmazin  Maksim 1603 B3
win
+20.02
Karpov Fyodor 1588 B4
loss
-12.61
Vostryakov Alexey 1663 B5
loss
-9.51
Dincer Emre   B6
win
-
Shabanov Ruslan 1376 B7
loss
-22.03
Ponezhin Gennady 1632 B8
loss
-10.73
Olumets Erko 1576 B9
loss
-13.14
Youth Russian Championship, group B
2015-03-24 -> 2015-03-28
Rating: 1479.9 -> 1514.1
Opponent Rating Round Result R. Change
Metreveli Maksim 1435 1
win
+13.95
Lavrik-Karmazin  Maksim 1582 2
win
+20.59
Fedotov Denis 2041 3
loss
-1.22
Ponezhin Gennady 1597 4
loss
-10.79
Vostryakov Alexey 1695 5
loss
-7.19
Suhanov Arkadyi 1360 6
win
+10.69
Shabanov Ruslan 1396 7
draw
-3.76
Semyonov Oleg 1814 9
draw
+11.93
Poduga Championship, 1st League
2015-01-18 -> 2015-01-25
Rating: 1463.22 -> 1479.9
Opponent Rating Round Result R. Change
Stulova Kristina 1339 1
win
+10.53
Shiryaevskaya Daria 1557 2
win
+20.24
Prokopets Tatyana 1532 3
loss
-12.86
Shabanov Ruslan 1428 4
win
+14.41
Matushkina Ksenia 1428 5
loss
-17.59
Yusupmurzin Danila 1424 6
win
+14.24
Vohtomina Vladislava 1497 7
loss
-14.42
Stulova Darya 1556 8
loss
-11.78
Stoyanov Kirill 1417 9
win
+13.92
The Championship of Arkhangelsk region
2015-01-03 -> 2015-01-06
Rating: 1484.89 -> 1463.22
Opponent Rating Round Result R. Change
Prokopyev Andrei   1
win
-
Lashko Kira 1838 2
loss
-3.70
Stulova Veronika   3
win
-
Kurdina Olga 1988 4
loss
-1.67
Porohina Ekaterina   5
win
-
Metreveli Maksim 1369 6
loss
-21.14
Popova Daria 1185 7
win
+4.84
Viatkina Maria   8
win
-
The 23th Russian Championship, First League
2014-11-02 -> 2014-11-07
Rating: 1503.83 -> 1484.89
Opponent Rating Round Result R. Change
Rumyantseva Ekaterina 1591 1
loss
-12.07
Fedoseyev Arseniy 1551 2
win
+18.18
Glibin Aleksey 1509 3
loss
-15.73
Semyonov Oleg 1699 4
loss
-7.85
Glibina Ekaterina 1511 5
win
+16.36
Suhanov Arkadyi 1339 6
loss
-23.05
Nikonova Natalya 1860 7
loss
-3.64
Lapin Ivan 1221 8
win
+5.25
Lavrik-Karmazin  Maksim 1583 9
draw
+3.59
Youth World Championship
2014-08-07 -> 2014-08-13
Rating: 1451.51 -> 1503.83
Opponent Rating Round Result R. Change
Ikla Markus 1465 C1
draw
+0.64
Makhin Matvei 1150 C2
win
+4.80
Fedoseyev Arseniy 1565 C3
win
+21.05
Tang  Xudong   C4
loss
-
Kang  Tingrui   C5
loss
-
Raag Ardi   C6
win
-
Zheng   Xinrui   C7
win
-
Xu  Yikuan   C8
loss
-
Tao Junji   C9
win
-
Tiivel Siim 1433 C10
win
+15.16
Stoyanov Kirill 1331 C11
win
+10.67
Karepa Open Yamaguchi
2014-07-31 -> 2014-08-01
Rating: 1421.66 -> 1451.51
Opponent Rating Round Result R. Change
Kolk Kuno 1738 1
win
+27.56
Taimla Tunnet 2615 2
loss
-0.03
Narva Mart 1343 3
win
+12.48
Topkin Georg-Romet 1543 4
loss
-10.61
Pozderova Elina 1586 5
loss
-8.93
Tiivel Tuuli 1504 6
win
+19.73
Lohmus Kristofer 1550 7
loss
-10.34
Karepa Open Taraguchi
2014-07-29 -> 2014-07-30
Rating: 1402.98 -> 1421.66
Opponent Rating Round Result R. Change
Narva Mart 1363 1
win
+14.20
Rachitskaya Viktoria 1751 2
loss
-3.80
Kiviberg Emma-Lotta   3
win
-
Kolar Karl-Ustav   4
win
-
Lashko Kira 1909 5
loss
-1.65
Metreveli Maksim 1309 6
win
+11.80
Mikryukov Mikhail 1885 7
loss
-1.87
Youth Championship of Arkhangelsk region
2014-07-11 -> 2014-07-14
Rating: 1413.71 -> 1402.98
Opponent Rating Round Result R. Change
Yusupmurzina Darya   1
win
-
Zhernovaia Elena   2
win
-
Oborina Anastasja 1918 3
loss
-1.66
Kuznetsov Artem   4
win
-
Metreveli Maksim 1271 5
win
+9.80
Sumarokova Aleksandra 1791 6
loss
-3.27
Prokopets Tatyana 1558 7
win
+22.30
Vostryakov Alexey 1699 8
loss
-5.17
Stulova Darya 1511 9
loss
-11.61
Stoyanov Kirill 1298 10
loss
-21.12
Youth Russian Championship,group C
2014-03-24 -> 2014-03-29
Rating: 1412.01 -> 1413.71
Opponent Rating Round Result R. Change
Kuznetsov Artem   1
win
-
Stoyanov Kirill 1316 2
win
+11.72
Pastuhov Ruslan   3
win
-
Tikhomirov Stepan   4
win
-
Mityagin Anton   5
win
-
Danilin Ivan   6
win
-
Naumov Egor   7
win
-
Fedoseyev Arseniy 1548 8
loss
-10.02
Metreveli Maksim   9
loss
-
Utkin Dmitryi   10
win
-
Nikolaev Nikita   11
draw
-
Musikhin Leonid   13
win
-
Youth Championship of Konoshsky region
2014-03-08 -> 2014-03-09
Rating: 1407.65 -> 1412.01
Opponent Rating Round Result R. Change
Fedotov Denis 2026 1
loss
-0.88
Utkin Dmitryi   2
win
-
Korolyova Natalya   3
win
-
Prokopets Tatyana 1525 4
win
+21.23
Vostryakov Alexey 1662 5
loss
-5.98
Shiryaevskaya Daria 1544 6
loss
-10.01
Lapin Ivan   7
win
-
Kuznetsov Artem   8
win
-
The Championship of Arkhangelsk region
2014-01-03 -> 2014-01-05
Rating: 1388.9 -> 1407.65
Opponent Rating Round Result R. Change
Kurdina Olga 2014 1
loss
-0.85
Tsehanovich Valeria   2
win
-
Popova Daria   3
win
-
Lebedeva Tatjana 1808 4
loss
-2.63
Kulin Maxim   5
win
-
Stoyanov Kirill 1317 6
win
+12.75
Karpov Fyodor 1471 7
loss
-12.25
Stulova Darya 1519 8
win
+21.74
The 22th Russian Championship, First League
2013-11-03 -> 2013-11-09
Rating: 1420.69 -> 1388.9
Opponent Rating Round Result R. Change
Volkov Sergey 1952 1
loss
-1.43
Sumarokova Aleksandra 1791 2
loss
-3.39
Prokopets Tatyana 1471 3
win
+18.33
Semyonov Oleg 1670 4
loss
-6.14
Lashko Kira 2047 5
loss
-0.84
Ponezhin Gennady 1617 6
loss
-7.79
Shabanov Ruslan 1420 7
loss
-16.02
Strezhnev Mikhail 1266 8
loss
-22.66
Glibina Ekaterina 1555 9
loss
-10.10
Fedoseyev Arseniy   10
win
-
Glibin Aleksey 1470 11
win
+18.26
Karepa Open Yamaguchi and Mind Sport Triathlon
2013-07-09 -> 2013-07-11
Rating: 1420 = 1580 + (400 * (3 - 7)) / 10
Opponent Rating Round Result R. Change
Zhukova Iana   1
win
-
Mikryukov Mikhail 1874 2
loss
-
Olumets Erko 1609 3
win
-
Shabanov Ruslan 1380 4
loss
-
Tiivel Siim 1480 5
loss
-
Lillemaa Argo 1650 6
loss
-
Holtsman Kris 1501 7
win
-
Karepa Open Taraguchi
2013-07-06 -> 2013-07-08
Provisional: 1377 = 1577 + (400 * (1 - 3)) / 4
Opponent Rating Round Result R. Change
Parjasaar Elerin   1
win
-
Kuzmina Alexandra   2
loss
-
Savik Aki   3
loss
-
Kurdina Olga 1968 4
loss
-
Metreveli Georgiy   5
loss
-
Mahina Elena   6
win
-
Popova Daria   7
win
-
Youth European Championship
2013-06-30 -> 2013-07-05
Provisional: 1314 = 1447 + (400 * (1 - 2)) / 3
Opponent Rating Round Result R. Change
Tikhomirov Stepan   C1
win
-
Stoyanov Kirill   C2
loss
-
Pestov Arseni   C3
loss
-
Holtsman Kris 1507 C4
win
-
Moor Karl-Mattias   C5
win
-
Yusupmurzin Danila   C6
loss
-
Murumaa Mathias   C7
win
-
Ikla Markus 1415 C8
loss
-
Kurgpold Reigo   C9
win
-
Narva Mart 1419 C10
loss
-
Muugamae Eric   C11
loss
-
Name: Nikita
Surname: Dyachkov
Rating: 1520
Top Rating: 1780

Country: Russia
City: Podyuga

Wins: 277
Losses: 200
Draws: 14
Gy1: 60
Gy2: 114
Gy5: 314
Hover the mouse over the opponent's name to see the personal score of Nikita Dyachkov with this player.
Time: 0.32101798057556 sec.