The 28th Russian Championship, First League
2019-10-28 -> 2019-11-02
Rating: 2360.74 -> 2249.17
Opponent Rating Round Result R. Change
Burtsev Peter 1542 1
loss
-31.71
Chernyi Anton 1252 2
win
+0.05
Kinelovskiy Nikita 1496 3
win
+0.22
Katsev Ilya 1905 4
win
+2.17
Volkov Sergey 1923 5
win
+2.39
Rizvanov Edward 2005 6
win
+3.66
Danilin Ivan 2039 7
loss
-27.65
Mikhailov Alexey 1969 8
loss
-28.96
Morozov Egor 1534 9
loss
-31.73
World Championship AT
2019-08-04 -> 2019-08-10
Rating: 2329.02 -> 2360.74
Opponent Rating Round Result R. Change
Cao Dong 2499 1
win
+23.28
Kamiya Shunsuke 2556 2
loss
-6.80
Sushkov Vladimir 2496 3
win
+23.16
Mei Fan 2476 4
loss
-9.60
Oll Aivo 2430 5
loss
-11.45
Inoue Fumiya 2300 6
loss
-17.30
Epifanov Dmitry 2258 7
win
+12.81
Nakayama Tomoharu 2536 8
loss
-7.46
Koyama Jun 2346 9
win
+16.80
Okabe Hiroshi 2461 10
loss
-10.17
Gardstrom Petter 2382 11
win
+18.44
World Championship QT
2019-07-31 -> 2019-08-02
Rating: 2278.21 -> 2329.02
Opponent Rating Round Result R. Change
Jonsson Peter 1976 1
win
+4.78
Oll Aivo 2393 2
win
+21.12
Gardstrom Petter 2338 3
loss
-13.25
Sun In 2139 4
win
+9.93
Koyama Jun 2330 5
draw
+2.39
Epifanov Dmitry 2185 6
win
+11.85
Mesila Villem 2234 7
win
+13.98
European Youth Championship 2019
2019-07-01 -> 2019-07-10
Rating: 2248.26 -> 2278.21
Opponent Rating Round Result R. Change
Lavrik-Karmazin  Maksim 2167 AB1
win
+12.33
Topkin Georg-Romet 2235 AB2
win
+15.43
Hobemagi Martin 2128 AB3
draw
-5.32
Kolk Kuno 1747 AB4
win
+1.70
Rahumagi Brenet 1759 AB5
win
+1.81
Orlov Maxim 1821 AB6
win
+2.52
Troitsky Vsevolod 1290 AB7
win
+0.13
Piik Sander 1705 AB8
win
+1.35
Youth Championship of Arkhangelsk region
2019-06-20 -> 2019-06-24
Rating: 2239.35 -> 2248.26
Opponent Rating Round Result R. Change
Lapin Ivan 1238 1
win
+0.10
Kuvaev Vyacheslav 1240 2
win
+0.10
Yusupmurzina Darya 1749 3
win
+1.80
Shabanov Ruslan 1465 4
win
+0.37
Metreveli Maksim 1854 5
win
+3.16
Oborina Anastasja 1757 6
win
+1.88
Yusupmurzin Danila 1692 7
win
+1.32
Stoyanov Egor 1309 8
win
+0.15
Sidorov Mikhail 1049 9
win
+0.03
Tournament of Ten
2019-05-01 -> 2019-05-05
Rating: 2160.08 -> 2239.35
Opponent Rating Round Result R. Change
Kachaev Denis 2142 1
win
+15.21
Epifanov Dmitry 2271 2
draw
+4.97
Balabhai Viktor 2008 3
win
+9.43
Nikonov Konstantin 2269 4
draw
+4.89
Salnikov Pavel 2157 5
win
+15.89
Karasyov Maxim 2236 6
win
+19.45
Danilin Ivan 2008 7
win
+9.42
Youth Russian Championship
2019-03-25 -> 2019-03-30
Rating: 2174.03 -> 2160.08
Opponent Rating Round Result R. Change
Arzybov Vladislav 1411 AB1
win
+0.39
Stoyanov Kirill 1431 AB2
win
+0.44
Yusupmurzin Danila 1695 AB3
win
+1.91
Orlov Maxim 1747 AB4
win
+2.53
Metreveli Maksim 1876 AB5
win
+4.88
Semyonov Oleg 1941 AB6
loss
-25.35
Nogovitsin Alexander 1332 AB7
win
+0.25
Dyachkov Nikita 1541 AB8
win
+0.82
Troitsky Vsevolod 1266 AB9
win
+0.17
The 27th Russian Championship, High League
2019-02-16 -> 2019-02-24
Rating: 2167.68 -> 2174.03
Opponent Rating Round Result R. Change
Epifanov Dmitry 2277 1
loss
-11.10
Kachaev Denis 2040 2
win
+10.37
Salnikov Pavel 2166 3
win
+15.96
Karasyov Maxim 2312 4
loss
-9.69
Smirnov Evgeny 1958 5
win
+7.37
Katsev Ilya 1946 6
win
+7.00
Nikonov Konstantin 2282 7
loss
-10.89
Barykin Victor 2101 8
win
+12.99
Lavrik-Karmazin  Maksim 2019 9
draw
-6.44
Fedorkin Oleg 2284 10
loss
-10.80
Metreveli Maksim 1869 11
win
+4.87
Mikhailov Alexey 1895 12
loss
-26.49
Radzevelyuk Alexander 2010 13
win
+9.22
Artemyev Sergey 2182 14
win
+16.68
Makarov Pavel 2108 15
draw
-2.71
Youth Championship of Poduga. High league
2019-01-15 -> 2019-01-31
Rating: 2157.83 -> 2167.68
Opponent Rating Round Result R. Change
Novikova Daria 1366 1
win
+0.33
Dyachkov Nikita 1539 2
win
+0.89
Yusupmurzina Darya 1771 3
win
+3.13
Yusupmurzin Danila 1710 4
win
+2.27
Shabanov Ruslan 1518 5
win
+0.79
Stulova Kristina 1490 6
win
+0.67
Matushkina Ksenia 1430 7
win
+0.48
Stulova Veronika 1373 8
win
+0.35
Stoyanov Egor 1302 9
win
+0.23
Porohina Ekaterina 1390 10
win
+0.38
Stoyanov Kirill 1371 11
win
+0.34
The Championship of Arkhangelsk region
2019-01-02 -> 2019-01-05
Rating: 2152.45 -> 2157.83
Opponent Rating Round Result R. Change
Kuvaev Vyacheslav 1216 1
win
+0.15
Prokopets Tatyana 1510 2
win
+0.78
Metreveli Maksim 1860 3
win
+5.02
Oborina Anastasja 1833 4
draw
-11.60
Yusupmurzin Danila 1706 5
win
+2.28
Semyonov Oleg 1909 6
win
+6.34
Yusupmurzina Darya 1716 7
win
+2.41
Tallinn Open 2018
2018-12-26 -> 2018-12-30
Rating: 2197.94 -> 2152.45
Opponent Rating Round Result R. Change
Lohmus Kristofer 1794 A1
win
+2.85
Sadova Taisia 1524 A2
win
+0.65
Sushkov Vladimir 2613 A3
loss
-2.69
Katsev Ilya 1893 A4
win
+4.72
Topkin Georg-Romet 2079 A5
loss
-21.26
Metreveli Maksim 1844 A6
win
+3.69
Oll Aivo 2409 A7
loss
-7.30
Balabhai Viktor 1937 A8
loss
-26.15
Poduga Cup 2018
2018-11-09 -> 2018-11-30
Rating: 2195.08 -> 2197.94
Opponent Rating Round Result R. Change
Yusupmurzina Darya 1663 9.1
win
+1.43
Yusupmurzina Darya 1663 9.2
win
+1.43
SOPAI Cup
2018-11-22 -> 2018-11-25
Rating: 2217.13 -> 2195.08
Opponent Rating Round Result R. Change
Metreveli Irina 1893 1
win
+4.30
Lan Zhiren 2295 2
draw
+3.55
Zhu Tianyi 2190 3
win
+14.78
Wai Chan Keong 2436 4
loss
-7.07
Liu Yang 2373 5
loss
-9.23
Huang Shengming 2386 6
loss
-8.75
Yu Yajun   7
win
-
Huang Jianguang   8
win
-
Wu Zhiqin 2136 9
loss
-19.64
Swedish Open Team Championship
2018-11-17 -> 2018-11-18
Rating: 2239 -> 2217.13
Opponent Rating Round Result R. Change
Rahumagi Brenet 1898 2
win
+3.96
Karlsson Stefan 2190 3
loss
-18.23
Piik Sander 1757 4
win
+1.88
Fanell Jan 1653 5
win
+1.06
Eriksson Bjorn 1862 6
draw
-12.71
Lohmus Kristofer 1783 7
win
+2.17
The 27th Russian Championship, First League
2018-10-30 -> 2018-11-04
Rating: 2226.37 -> 2239
Opponent Rating Round Result R. Change
Sadova Taisia 1532 1
win
+0.58
Mikhailov Alexey 1839 2
draw
-12.88
Salnikov Pavel 2201 3
win
+14.86
Lavrik-Karmazin  Maksim 1960 4
win
+5.70
Salnikova Nonna 1727 5
win
+1.71
Nikonov Konstantin 2284 6
win
+18.64
Filinov Vladimir 2077 7
win
+9.53
Semyonov Oleg 1914 8
draw
-11.45
Metreveli Maksim 1749 9
draw
-14.07
Qualification Tournament
2018-09-20 -> 2018-09-30
Rating: 2253.34 -> 2226.37
Opponent Rating Round Result R. Change
Porohina Ekaterina 1331 1
win
+0.16
Dyachkov Nikita 1608 2
win
+0.76
Yusupmurzin Danila 1680 3
win
+1.14
Shabanov Ruslan 1617 4
win
+0.80
Yusupmurzina Darya 1614 5
draw
-15.21
Stulova Kristina 1548 6
win
+0.54
Matushkina Ksenia 1444 7
win
+0.30
Stoyanov Kirill 1413 8
win
+0.25
Stulova Veronika 1256 9
draw
-15.90
Stoyanov Egor 1275 10
win
+0.11
Novikova Daria 1169 11
win
+0.06
Youth Championship of Arkhangelsk region
2018-07-18 -> 2018-07-22
Rating: 2243.28 -> 2253.34
Opponent Rating Round Result R. Change
Prokopyev Andrei 1040 1
win
+0.03
Stulova Veronika 1300 2
win
+0.14
Matushkina Ksenia 1446 3
win
+0.32
Vostryakov Alexey 1698 4
win
+1.33
Shiryaevskaya Daria 1445 5
win
+0.32
Metreveli Maksim 1734 6
win
+1.62
Stulova Kristina 1532 7
win
+0.53
Semyonov Oleg 1933 8
win
+4.59
Dyachkov Nikita 1676 9
win
+1.18
Karepa camp
2018-07-03 -> 2018-07-12
Rating: 2277.55 -> 2243.28
Opponent Rating Round Result R. Change
Metreveli Maksim 1637 A1
loss
-31.22
Heidmets Mark 1488 A2
win
+0.34
Lohmus Kristofer 1768 A3
win
+1.62
Topkin Georg-Romet 2076 A4
loss
-24.33
Ikla Markus 1568 A5
win
+0.53
Karlsson Stefan 2153 A6
win
+10.51
Tuvikene Margus 2094 A7
win
+8.28
XIV Renju and Gomoku European Championship 2018
2018-06-24 -> 2018-07-01
Rating: 2187.94 -> 2277.55
Opponent Rating Round Result R. Change
Salnikova Nonna 1741 1
win
+2.28
Hobemagi Martin 2308 2
win
+21.36
Epifanov Dmitry 2296 3
draw
+4.84
Salnikov Pavel 2168 4
win
+15.12
Lavrik-Karmazin  Maksim 1896 5
win
+5.04
Wang Qingqing 2295 6
win
+20.81
Oll Aivo 2417 7
win
+25.28
Balabhai Viktor 2015 8
win
+8.65
Piik Sander 1759 9
win
+2.50
Topkin Georg-Romet 2087 10
draw
-4.50
Mesila Villem 2282 11
loss
-11.76
12th Team World Championship
2018-04-29 -> 2018-05-05
Rating: 2142.81 -> 2187.94
Opponent Rating Round Result R. Change
Kozhin Mikhail 2398 1
win
+26.03
Topkin Georg-Romet 2028 2
loss
-21.10
Makarov Pavel 2265 3
win
+21.42
Purk Andry 2425 4
draw
+10.74
Liu Yang 2394 5
loss
-6.09
Jonsson Peter 1939 6
win
+7.57
Fujita Yudai 2265 7
win
+21.45
Piik Sander 1744 8
draw
-13.07
Jonsson Peter 1939 9
loss
-24.43
Nikonov Konstantin 2295 10
win
+22.61
Youth Russian Championship, group A,B,D,E
2018-03-26 -> 2018-03-30
Rating: 2119.85 -> 2142.81
Opponent Rating Round Result R. Change
Orlov Maxim 1517 B1
win
+0.97
Stoyanov Kirill 1388 B2
win
+0.47
Metreveli Maksim 1741 B3
win
+3.25
Danilin Ivan 2023 B4
win
+11.68
Dyachkov Nikita 1672 B5
win
+2.27
Yusupmurzin Danila 1723 B6
win
+2.96
Lapin Ivan 1242 B7
win
+0.20
Arzybov Vladislav 1337 B8
win
+0.35
Nebolsin Aleksei 1485 B9
win
+0.81
Championship of Konoshsky region
2018-02-01 -> 2018-02-09
Rating: 2153.07 -> 2119.85
Opponent Rating Round Result R. Change
Stulova Veronika 1299 1
win
+0.23
Dyachkov Nikita 1700 2
win
+2.21
Yusupmurzin Danila 1653 3
win
+1.71
Shabanov Ruslan 1514 4
loss
-31.21
Stoyanov Kirill 1402 6
win
+0.42
Vohtomina Vladislava 1534 7
win
+0.88
Semyonov Oleg 1976 9
loss
-23.49
Mikryukov Mikhail 1885 10
win
+5.65
Lashko Kira 2025 11
win
+10.39
Youth Championship of Poduga, High league
2018-01-15 -> 2018-01-31
Rating: 2143.84 -> 2153.07
Opponent Rating Round Result R. Change
Dyachkov Nikita 1670 2
win
+1.97
Yusupmurzin Danila 1589 3
win
+1.26
Shabanov Ruslan 1508 4
win
+0.80
Stulova Kristina 1570 5
win
+1.14
Matushkina Ksenia 1496 6
win
+0.75
Vohtomina Vladislava 1546 7
win
+0.99
Yusupmurzina Darya 1501 8
win
+0.78
Porohina Ekaterina 1457 9
win
+0.60
Stoyanov Kirill 1417 10
win
+0.48
Stulova Veronika 1169 11
win
+0.12
Novikova Daria 1147 12
win
+0.10
Stoyanov Egor 1293 13
win
+0.24
Larix 2018, masters tournament
2018-01-27 -> 2018-01-28
Rating: 2105.08 -> 2143.84
Opponent Rating Round Result R. Change
Yusupmurzin Danila 1587 1
win
+1.55
Golosov Viktor 2161 2
win
+18.56
Nikonov Konstantin 2276 3
loss
-8.70
Makarov Pavel 2276 4
win
+23.31
Metreveli Maksim 1768 5
win
+4.03
The Championship of Arkhangelsk region
2018-01-02 -> 2018-01-05
Rating: 2049.62 -> 2105.08
Opponent Rating Round Result R. Change
Naumov Egor 1129 1
win
+0.16
Stulova Kristina 1610 2
win
+2.37
Vostryakov Alexey 1746 3
win
+4.76
Dyachkov Nikita 1641 4
win
+2.79
Kryuchok Roman 2132 5
win
+19.74
Sumarokova Aleksandra 1891 6
win
+9.20
Lashko Kira 2059 7
win
+16.46
Youth Championship of Konoshsky region
2017-12-13 -> 2017-12-15
Rating: 2057.66 -> 2049.62
Opponent Rating Round Result R. Change
Shabanov Ivan   1
win
-
Viatkina Maria 1280 2
win
+0.36
Yusupmurzina Darya 1521 3
win
+1.40
Stulova Kristina 1605 4
draw
-13.79
Lapin Ivan 1250 5
win
+0.30
Porohina Ekaterina 1356 6
win
+0.56
Ponezhin Gennady 1597 7
win
+2.11
Vohtomina Vladislava 1464 8
win
+1.02
Poduga Cup 2017
2017-11-12 -> 2017-11-30
Rating: 2046.91 -> 2057.66
Opponent Rating Round Result R. Change
Porohina Ekaterina 1341 3.2
win
+0.54
Porohina Ekaterina 1341 3.1
win
+0.54
Matushkina Ksenia 1533 4.1
win
+1.58
Matushkina Ksenia 1533 4.1
win
+1.58
Shabanov Ruslan 1497 5.1
win
+1.30
Shabanov Ruslan 1497 5.2
win
+1.30
Yusupmurzin Danila 1571 5.2
win
+1.95
Yusupmurzin Danila 1571 6.1
win
+1.95
Swedish Open Team Championship
2017-11-18 -> 2017-11-19
Rating: 2084.25 -> 2046.91
Opponent Rating Round Result R. Change
Piik Sander 1526 2
win
+1.24
Ilu Timo 2151 3
loss
-12.95
Jonsson Peter 1926 4
loss
-22.79
Karlsson Stefan 2175 5
loss
-11.88
Pukk Oskar 1137 6
win
+0.14
Purk Tauri 1918 7
win
+8.90
The 26th Russian Championship, First League
2017-11-04 -> 2017-11-09
Rating: 2155.82 -> 2084.25
Opponent Rating Round Result R. Change
Ponezhin Gennady 1598 1
win
+1.24
Sirategyan Karen 1976 2
win
+8.40
Danilin Ivan 2017 3
loss
-22.07
Metreveli Irina 1935 4
draw
-8.99
Orlov Maxim 1408 5
win
+0.43
Semyonov Oleg 1926 7
loss
-25.26
Katsev Ilya 1898 8
draw
-10.08
Kachaev Denis 2172 9
loss
-15.25
Youth Championship of Arkhangelsk region
2017-07-25 -> 2017-07-28
Rating: 2114.99 -> 2155.82
Opponent Rating Round Result R. Change
Popova Daria 1049 1
win
+0.07
Nogovitsin Alexander 1341 2
win
+0.37
Matushkina Ksenia 1535 3
win
+1.10
Vostryakov Alexey 1683 4
win
+2.46
Yusupmurzina Darya 1483 5
win
+0.82
Kryuchok Roman 2170 6
win
+18.55
Oborina Anastasja 1920 7
win
+7.89
Stulova Kristina 1535 8
win
+1.10
Semyonov Oleg 1937 9
win
+8.47
Karepa camp
2017-07-09 -> 2017-07-17
Rating: 2105.44 -> 2114.99
Opponent Rating Round Result R. Change
Hobemagi Martin 2374 A1
win
+26.39
Lents Johann 2352 A2
draw
+9.77
Metreveli Irina 1915 A3
loss
-23.95
Rahumagi Brenet 1864 A4
win
+6.41
Yusupmurzina Darya 1420 A5
win
+0.61
Salnikov Pavel 2174 A6
loss
-12.87
Kolk Kuno 1723 A7
win
+3.19
Youth European Championship
2017-04-28 -> 2017-05-04
Rating: 2139.38 -> 2105.44
Opponent Rating Round Result R. Change
Topkin Georg-Romet 1869 AB1
loss
-26.42
Kolar Johan-Eerik   AB2
win
-
Purk Tauri 1877 AB3
win
+5.80
Lohmus Kristofer 1787 AB4
win
+3.73
Lavrik-Karmazin  Maksim 1814 AB5
loss
-27.73
Semyonov Oleg 1982 AB6
win
+9.23
Mesila Villem 2118 AB7
win
+15.04
Shabanov Ruslan 1568 AB8
win
+1.15
Karpov Fyodor 1584 AB9
draw
-14.74
Youth Russian Championship, group A,B
2017-03-25 -> 2017-03-30
Rating: 2128.79 -> 2139.38
Opponent Rating Round Result R. Change
Ponezhin Gennady 1572 1
win
+1.25
Nogovitsin Alexander 1437 2
win
+0.59
Orlov Maxim 1395 3
win
+0.46
Kryuchok Roman 2165 4
win
+17.69
Shabanov Ruslan 1540 7
win
+1.05
Glibin Aleksey 1556 8
win
+1.15
Yusupmurzin Danila 1598 9
win
+1.44
Lapin Ivan 1262 10
win
+0.22
Golomaryov Anthony 2188 11
loss
-13.27
The 25nd Russian Championship, High League
2017-02-19 -> 2017-02-26
Rating: 2182.26 -> 2128.79
Opponent Rating Round Result R. Change
Filinov Vladimir 2015 1
win
+8.86
Karasyov Maxim 2190 2
loss
-15.63
Balabhai Viktor 2098 3
win
+12.20
Golomaryov Anthony 2172 4
loss
-16.44
Nikonov Konstantin 2267 5
loss
-12.14
Radzevelyuk Alexander 1990 6
win
+7.97
Danilin Ivan 2016 7
draw
-7.10
Semyonov Oleg 1875 8
win
+4.67
Epifanov Dmitry 2377 9
draw
+8.14
Salnikov Pavel 2322 10
loss
-9.87
Yusupmurzin Danila 1638 11
win
+1.34
Mikhailov Alexandr 2210 12
loss
-14.69
Fedorkin Oleg 2364 13
loss
-8.31
Makarov Pavel 2214 14
loss
-14.50
Lavrik-Karmazin  Maksim 1714 15
win
+2.03
The Championship of Arkhangelsk region
2017-01-02 -> 2017-01-05
Rating: 2173.57 -> 2182.26
Opponent Rating Round Result R. Change
Prokopyev Ruslan 1523 1
win
+0.74
Kozlova Viktoriia 1316 2
win
+0.23
Vostryakov Alexey 1703 3
win
+2.00
Lashko Kira 2035 4
loss
-22.03
Mikryukov Mikhail 1881 5
win
+5.02
Semyonov Oleg 1889 6
win
+5.22
Kryuchok Roman 2206 7
win
+17.51
Open Swedish Team Championship
2016-11-19 -> 2016-11-20
Rating: 2180.03 -> 2173.57
Opponent Rating Round Result R. Change
Purk Tauri 1810 1
draw
-12.58
Narva Mai 1729 2
win
+2.23
Lind Bjorn 2106 4
win
+12.66
Muugamae Eric 1278 5
win
+0.18
Sandstrom Richard 1936 6
draw
-9.68
Ikla Markus 1526 7
win
+0.73
Renju European Championship and Asian Cup (Eurasian Cup)
2016-10-16 -> 2016-10-23
Rating: 2173.48 -> 2180.03
Opponent Rating Round Result R. Change
Wang Qingqing 2238 1
loss
-13.04
Lents Johann 2286 2
win
+21.04
Epifanov Dmitry 2302 3
loss
-10.31
Khramov Andrey 2002 4
win
+8.69
Mikhailov Mikhail   5
win
-
Metreveli Irina 2072 6
win
+11.48
Taimla Tunnet 2451 7
loss
-5.36
Khramov Andrey 2002 F1
win
+8.69
Khramov Andrey 2002 F2
loss
-23.31
Khramov Andrey 2002 F3
win
+8.69
Youth World Championship
2016-08-07 -> 2016-08-13
Rating: 2198.9 -> 2173.48
Opponent Rating Round Result R. Change
Kolar Karl-Ustav 1469 A1
win
+0.47
Orlov Maxim   A2
win
-
Rahumagi Brenet 1824 A3
win
+3.32
Danilin Ivan 1933 A4
win
+5.70
Hobemagi Martin 2372 A5
loss
-8.60
Mesila Villem 2155 A6
loss
-17.98
Olumets Erko 1543 A7
win
+0.72
Topkin Georg-Romet 1879 A8
win
+4.38
Lohmus Kristofer 1643 A9
win
+1.26
Piik Sander 1408 A10
win
+0.34
Yusupmurzin Danila 1596 A11
draw
-15.03
Youth Championship of Arkhangelsk region
2016-07-26 -> 2016-07-29
Rating: 2197.21 -> 2198.9
Opponent Rating Round Result R. Change
Viatkina Maria 1313 1
win
+0.20
Stulova Darya 1493 2
win
+0.55
Metreveli Maksim 1571 3
win
+0.85
Oborina Anastasja 1869 4
win
+4.22
Lashko Kira 2057 5
win
+9.88
Matushkina Ksenia 1480 6
win
+0.51
Kryuchok Roman 2203 6
loss
-15.71
Nogovitsin Alexander 1419 8
win
+0.36
Yusupmurzin Danila 1568 9
win
+0.84
Karepa camp
2016-07-10 -> 2016-07-18
Rating: 2222.87 -> 2197.21
Opponent Rating Round Result R. Change
Lents Johann 2265 A1
loss
-14.06
Topkin Georg-Romet 1897 A2
win
+4.27
Tiivel Siim 1418 A3
win
+0.31
Wang Qingqing 2252 A4
loss
-14.62
Heidmets Mark 1539 A5
win
+0.61
Metreveli Irina 2089 A6
win
+10.16
Hobemagi Martin 2304 A7
loss
-12.33
Youth Mind Sport Festival Renjutournament
2016-07-09
Rating: 2221.84 -> 2222.87
Opponent Rating Round Result R. Change
Orlov Denis 1746 A1
win
+1.95
Rahumagi Brenet 1738 A2
win
+1.86
Kolk Kuno 1772 A3
win
+2.25
Metreveli Irina 2078 A4
win
+9.76
Wang Qingqing 2248 A5
loss
-14.79
Team World Championship
2016-04-28 -> 2016-05-04
Rating: 2208.71 -> 2221.84
Opponent Rating Round Result R. Change
Sushkov Vladimir 2571 1
loss
-3.53
Feng Sheng-Yu   4
win
-
Ishitani Shin-ichi 2177 5
win
+14.55
Rahumagi Brenet 1671 6
loss
-30.61
Taimla Tunnet 2467 8
win
+26.11
Sandstrom Richard 1975 9
win
+6.61
Youth Russian Championship, group B
2016-03-25 -> 2016-03-30
Rating: 2196.01 -> 2208.71
Opponent Rating Round Result R. Change
Metreveli Maksim 1473 1
win
+0.49
Yusupmurzin Danila 1589 2
win
+0.94
Shabanov Ruslan 1508 3
win
+0.60
Lavrik-Karmazin  Maksim 1700 4
win
+1.74
Danilin Ivan 1915 5
win
+5.30
Stoyanov Kirill 1516 6
win
+0.63
Dyachkov Nikita 1743 6
win
+2.21
Stoyanov Kirill 1516 7
win
+0.63
Lapin Ivan 1275 8
win
+0.16
Postnikov Dmitrii   9
win
-
Youth Championship of Konoshsky region
2016-03-05 -> 2016-03-07
Rating: 2209.08 -> 2196.01
Opponent Rating Round Result R. Change
Ponezhin Gennady 1555 1
win
+0.73
Vohtomina Vladislava 1458 2
win
+0.42
Dyachkov Nikita 1752 3
win
+2.16
Yusupmurzin Danila 1563 4
win
+0.76
Lashko Kira 2012 5
win
+7.80
Karpov Fyodor 1602 6
win
+0.94
Vostryakov Alexey 1718 7
loss
-30.21
Semyonov Oleg 1861 8
win
+3.80
Shabanov Ruslan 1499 9
win
+0.53
The 24nd Russian Championship, High League
2016-02-20 -> 2016-02-28
Rating: 2074.95 -> 2209.08
Opponent Rating Round Result R. Change
Kryuchok Roman 2146 1
loss
-12.74
Epifanov Dmitry 2421 2
win
+28.17
Fedorkin Oleg 2382 3
draw
+11.34
Berezin Roman 2022 4
win
+13.61
Volkov Sergey 2052 5
win
+14.95
Salnikov Pavel 2291 6
loss
-7.16
Makarov Pavel 2211 7
win
+21.99
Artemyev Sergey 2212 8
loss
-9.98
Nikonov Konstantin 2302 9
loss
-6.81
Balabhai Viktor 2069 10
win
+15.73
Potapov Alexey 2237 11
win
+22.99
Mikryukov Mikhail 1937 12
win
+9.99
Radzevelyuk Alexander 2015 13
win
+13.28
Mikhailov Alexandr 2210 14
win
+21.93
Sirategyan Karen 2005 15
draw
-3.15
Poduga Championship, High league
2016-01-27 -> 2016-02-07
Rating: 2052.42 -> 2074.95
Opponent Rating Round Result R. Change
Stoyanov Kirill 1541 1
win
+1.61
Shabanov Ruslan 1482 2
win
+1.16
Kryuchok Roman 2180 3
draw
+5.62
Lashko Kira 2002 4
draw
-2.26
Shiryaevskaya Daria 1542 5
win
+1.61
Semyonov Oleg 1802 6
win
+6.15
Mikryukov Mikhail 1930 7
loss
-21.41
Oborina Anastasja 1842 8
win
+7.35
Vostryakov Alexey 1747 9
win
+4.72
Kurdina Olga 1931 10
win
+10.64
Ponezhin Gennady 1609 11
win
+2.32
Dyachkov Nikita 1672 12
win
+3.23
Yusupmurzin Danila 1560 13
win
+1.78
1st Team Renju Cup of General Consul of Japan in St. Petersburg
2016-01-06 -> 2016-01-10
Rating: 2056.12 -> 2052.42
Opponent Rating Round Result R. Change
Muugamae Eric 1385 1
win
+0.66
Karpov Fyodor 1612 2
win
+2.31
Taiblin Yuriy 2014 3
loss
-17.91
Arevkov Maxim 2107 4
loss
-13.64
Salnikov Pavel 2256 5
loss
-7.68
Kachaeva Ilona 1556 6
win
+1.71
Kachaev Denis 2176 7
win
+21.35
Kolar Karl-Ustav 1435 8
win
+0.88
Topkin Georg-Romet 1882 9
win
+8.63
The Championship of Arkhangelsk region
2016-01-02 -> 2016-01-05
Rating: 2034.17 -> 2056.12
Opponent Rating Round Result R. Change
Kuznetsov Artem 1102 1
win
+0.15
Shiryaevskaya Daria 1507 2
win
+1.47
Ponezhin Gennady 1711 3
win
+4.31
Semyonov Oleg 1852 4
win
+8.32
Kryuchok Roman 2115 5
loss
-12.30
Serdyukov Egor 2134 6
draw
+4.49
Vostryakov Alexey 1658 7
win
+3.30
Sumarokova Aleksandra 1950 8
win
+12.21
The 24th Russian Championship, First League
2015-11-01 -> 2015-11-06
Rating: 2005.77 -> 2034.17
Opponent Rating Round Result R. Change
Yusupmurzin Danila 1476 1
win
+1.45
Salnikov Pavel 2261 2
draw
+10.02
Kryuchok Roman 2097 3
win
+20.15
Volkov Sergey 2049 4
draw
+2.00
Radzevelyuk Alexander 1999 5
win
+15.69
Potapov Alexey 2227 6
loss
-6.98
Balabhai Viktor 1996 7
loss
-16.42
Metreveli Irina 2040 8
draw
+1.59
Berezin Roman 2025 9
draw
+0.91
World Championship BT
2015-08-07 -> 2015-08-12
Rating: 1987.91 -> 2005.77
Opponent Rating Round Result R. Change
Stoyanova Anastasiya   1
win
-
Lin Liu-Min 2211 2
loss
-6.91
Khramov Andrey 2058 3
win
+19.23
Vershinin Pavel 2193 4
loss
-7.50
Huang Yen-Hua 2179 5
loss
-7.97
Rumyantseva Ekaterina 1688 6
win
+4.84
Karasyov Maxim 2235 7
loss
-6.20
Stoyanov Kirill 1393 8
win
+1.01
Balabhai Viktor 2108 9
win
+21.36
Youth Championship of Arkhangelsk region
2015-07-21 -> 2015-07-24
Rating: 2029.21 -> 1987.91
Opponent Rating Round Result R. Change
Viatkina Maria   1
win
-
Yusupmurzin Danila 1446 2
loss
-30.92
Naumov Egor   3
win
-
Novikova Daria 1220 4
win
+0.30
Yusupmurzina Darya   5
win
-
Shabanov Ruslan 1417 6
win
+0.92
Kryuchok Roman 2073 7
draw
+2.01
Semyonov Oleg 1799 8
win
+6.72
Lashko Kira 1940 9
draw
-3.99
Kurdina Olga 2021 10
loss
-16.34
Youth Russian Championship, group B
2015-03-24 -> 2015-03-28
Rating: 2041.05 -> 2029.21
Opponent Rating Round Result R. Change
Shabanov Ruslan 1396 1
win
+0.76
Yusupmurzin Danila 1410 2
win
+0.83
Dyachkov Nikita 1479 3
win
+1.22
Semyonov Oleg 1814 4
win
+6.83
Ponezhin Gennady 1597 5
win
+2.31
Lavrik-Karmazin  Maksim 1582 6
draw
-13.87
Shlyundikov Alexander   7
win
-
Vostryakov Alexey 1695 8
draw
-12.16
Karpov Fyodor 1591 9
win
+2.24
The 23nd Russian Championship, High League
2015-02-15 -> 2015-02-22
Rating: 1994.32 -> 2041.05
Opponent Rating Round Result R. Change
Mikhailov Alexandr 2257 1
draw
+10.23
Balabhai Viktor 2055 2
draw
+2.77
Golomaryov Anthony 2049 3
loss
-13.48
Artemyev Sergey 2211 4
loss
-7.11
Karasyov Maxim 2250 5
draw
+10.04
Makarov Pavel 2181 6
loss
-8.12
Fedorkin Oleg 2307 7
loss
-4.53
Kryuchok Roman 2119 8
draw
+5.53
Oborina Anastasja 1911 9
win
+12.24
Filinov Vladimir 2176 10
loss
-8.31
Epifanov Dmitry 2344 11
loss
-3.76
Katsev Ilya 1879 12
win
+10.89
Metreveli Irina 2012 13
draw
+0.83
Salnikov Pavel 2289 14
win
+27.05
Nikonov Konstantin 2355 15
draw
+12.44
Poduga Championship, High League
2015-01-26 -> 2015-02-08
Rating: 2018.07 -> 1994.32
Opponent Rating Round Result R. Change
Stulova Darya 1548 1
loss
-29.99
Kryuchok Roman 2130 2
loss
-11.00
Lashko Kira 1887 4
win
+10.26
Oborina Anastasja 2013 5
draw
-0.22
Mikryukov Mikhail 1867 6
win
+9.49
Sorokina Oksana 1985 7
win
+14.51
Semyonov Oleg 1753 8
loss
-26.26
Vostryakov Alexey 1665 9
win
+3.72
Prokopets Tatyana 1646 10
win
+3.37
Vohtomina Vladislava 1579 11
win
+2.37
The Championship of Arkhangelsk region
2015-01-03 -> 2015-01-06
Rating: 2056.32 -> 2018.07
Opponent Rating Round Result R. Change
Novikova Daria 1235 1
loss
-31.72
Kulin Maxim   2
win
-
Shabanov Ruslan 1411 3
win
+0.77
Shiryaevskaya Daria 1535 4
loss
-30.48
Kuzmina Alexandra 1172 5
win
+0.20
Yusupmurzin Danila 1462 6
win
+1.01
Ponezhin Gennady 1563 7
win
+1.77
Kryuchok Roman 2149 8
win
+20.21
The 23th Russian Championship, First League
2014-11-02 -> 2014-11-07
Rating: 1984.88 -> 2056.32
Opponent Rating Round Result R. Change
Semyonov Oleg 1699 1
win
+5.18
Lisyutin Alexandr 1788 2
win
+7.83
Makarov Pavel 2232 3
win
+25.81
Katsev Ilya 1807 4
draw
-7.52
Oborina Anastasja 1985 5
win
+16.02
Kurdina Olga 1985 6
win
+16.02
Balabhai Viktor 2156 7
win
+23.30
Barykin Victor 2169 8
loss
-8.22
Salnikov Pavel 2206 9
loss
-6.97
Youth World Championship
2014-08-07 -> 2014-08-13
Rating: 1975.92 -> 1984.88
Opponent Rating Round Result R. Change
Lapin Ivan 1227 B1
win
+0.43
Semyonov Oleg 1663 B2
win
+4.55
Yuan  Jiayin   B3
draw
-
Vostryakov Alexey 1742 B4
win
+6.61
Lillemaa Argo 1857 B5
win
+10.77
Sun Jiahong   B6
win
-
Yin  Zhouhao   B7
draw
-
Karpov Fyodor 1555 B9
draw
-13.39
Karepa Open Yamaguchi
2014-07-31 -> 2014-08-01
Rating: 2013.06 -> 1975.92
Opponent Rating Round Result R. Change
Kaljumae Kristina Katarina   1
win
-
Rahumagi Brenet 1611 2
loss
-29.12
Murumaa Magnus 1251 3
win
+0.39
Olumets Erko 1546 4
win
+2.04
Hobemagi Martin 2280 5
loss
-5.66
Lohmus Kristofer 1550 6
win
+2.08
Lillemaa Argo 1853 7
draw
-6.87
Karepa Open Taraguchi
2014-07-29 -> 2014-07-30
Rating: 1988.17 -> 2013.06
Opponent Rating Round Result R. Change
Kolar Karl-Ustav   1
win
-
Sonist Siim Artur   2
win
-
Rachitskaya Viktoria 1751 3
win
+6.52
Semyonov Oleg 1687 4
win
+4.82
Semyonov Oleg 1687 4
win
+4.82
Kryuchok Roman 2195 5
win
+24.54
Sumarokova Aleksandra 1801 6
loss
-23.86
Lillemaa Argo 1799 7
win
+8.06
Youth Championship of Arkhangelsk region
2014-07-11 -> 2014-07-14
Rating: 2031.89 -> 1988.17
Opponent Rating Round Result R. Change
Kuzmina Alexandra 1265 1
win
+0.38
Vohtomina Vladislava 1327 2
draw
-15.46
Stoyanova Anastasiya   3
win
-
Sumarokova Aleksandra 1791 4
loss
-25.60
Novikova Daria 1262 5
win
+0.38
Metreveli Maksim 1271 6
win
+0.40
Oborina Anastasja 1918 7
draw
-5.06
Kryuchok Roman 2163 8
loss
-10.23
Shabanov Ruslan 1395 9
win
+0.80
Lashko Kira 1911 10
win
+10.66
European Championship
2014-06-25 -> 2014-07-02
Rating: 2045.84 -> 2031.89
Opponent Rating Round Result R. Change
Topkin Georg-Romet 1444 1
win
+0.97
Makarov Pavel 2224 2
draw
+7.58
Kryuchok Roman 2201 3
loss
-9.27
Filinov Vladimir 2139 4
loss
-11.80
Katsev Ilya 1822 5
win
+6.93
Salnikov Pavel 2247 6
loss
-7.64
Tiivel Tuuli 1472 7
win
+1.14
Jonsson Peter 2072 8
draw
+1.21
Orlov Denis 1624 9
win
+2.60
Sirategyan Karen 2084 10
draw
+1.78
Karasyov Maxim 2252 11
loss
-7.46
Youth Russian Championship,groups A,B
2014-03-24 -> 2014-03-29
Rating: 2039.23 -> 2045.84
Opponent Rating Round Result R. Change
Shabanov Ruslan 1407 1
win
+0.82
Suhanov Arkadyi   2
win
-
Golomaryov Anthony 2052 3
win
+16.62
Kryuchok Roman 2246 4
draw
+8.56
Semyonov Oleg 1693 5
win
+3.85
Vostryakov Alexey 1690 6
win
+3.80
Karpov Fyodor 1520 7
win
+1.54
Ponezhin Gennady 1550 8
loss
-30.19
Glibin Aleksey 1528 9
win
+1.60
Youth Championship of Konoshsky region
2014-03-08 -> 2014-03-09
Rating: 2026.54 -> 2039.23
Opponent Rating Round Result R. Change
Dyachkov Nikita 1407 1
win
+0.88
Karpov Fyodor 1578 2
win
+2.25
Nogovitsin Alexander 1611 3
win
+2.69
Vostryakov Alexey 1662 4
win
+3.51
Lashko Kira 1928 5
draw
-4.41
Stulova Darya 1503 6
win
+1.50
Shiryaevskaya Daria 1544 7
win
+1.88
Semyonov Oleg 1706 8
win
+4.38
The 22th Russian Championship, High League
2014-02-09 -> 2014-02-16
Rating: 1925.17 -> 2026.54
Opponent Rating Round Result R. Change
Nikonov Konstantin 2320 1
loss
-2.98
Mikhailov Alexandr 2262 2
win
+27.98
Radzevelyuk Alexander 2030 3
draw
+4.69
Golomaryov Anthony 2087 4
draw
+6.96
Salnikov Pavel 2251 5
loss
-4.24
Makarov Pavel 2260 6
win
+27.94
Karasyov Maxim 2218 7
loss
-4.99
Smirnov Evgeny 2034 8
win
+20.87
Filinov Vladimir 2144 9
loss
-7.05
Fedorkin Oleg 2267 10
win
+28.08
Sirategyan Karen 2046 11
loss
-10.64
Balabhai Viktor 2182 12
draw
+10.06
Artemyev Sergey 2252 13
draw
+11.77
Epifanov Dmitry 2360 14
loss
-2.41
Kryuchok Roman 2231 15
loss
-4.68
Poduga Championship, High League
2014-01-28 -> 2014-02-07
Rating: 1916.32 -> 1925.17
Opponent Rating Round Result R. Change
Prokopets Tatyana 1438 1
win
+1.92
Shabanov Ruslan 1404 2
win
+1.60
Matushkina Ksenia 1447 3
loss
-29.99
Kurdina Olga 1947 4
win
+17.42
Kryuchok Roman 2192 5
loss
-5.42
Sorokina Oksana 2102 6
win
+23.82
Lashko Kira 1956 7
win
+17.85
Oborina Anastasja 1970 8
win
+18.47
Mikryukov Mikhail 1805 10
loss
-20.93
Vostryakov Alexey 1669 11
win
+6.22
Semyonov Oleg 1714 12
win
+7.63
Shiryaevskaya Daria 1467 13
loss
-29.76
The Championship of Arkhangelsk region
2014-01-03 -> 2014-01-05
Rating: 1870.29 -> 1916.32
Opponent Rating Round Result R. Change
Novikova Daria 1259 1
win
+0.92
Prokopets Tatyana 1405 2
win
+2.06
Kryuchok Roman 2165 3
draw
+11.05
Semyonov Oleg 1655 4
win
+7.19
Sorokina Oksana 2144 5
win
+26.52
Kurdina Olga 2014 6
loss
-9.71
Stulova Darya 1519 7
win
+3.75
Oborina Anastasja 1964 8
draw
+4.25
The 22th Russian Championship, First League
2013-11-03 -> 2013-11-09
Rating: 1850.19 -> 1870.29
Opponent Rating Round Result R. Change
Makarov Pavel 2199 1
loss
-3.77
Prokopets Tatyana 1471 2
win
+3.25
Lashko Kira 2047 3
win
+24.22
Volkov Sergey 1952 4
loss
-11.43
Metreveli Irina 2024 5
draw
+7.41
Salnikova Nonna 1856 6
loss
-15.70
Mikryukov Mikhail 1875 7
win
+17.15
Smirnov Evgeny 2007 8
loss
-9.21
Glibin Aleksey 1470 9
win
+3.23
Glibina Ekaterina 1555 10
win
+4.95
Youth Championship of Arkhangelsk region, groups A, B, D,E
2013-07-25 -> 2013-07-28
Rating: 1877.2 -> 1850.19
Opponent Rating Round Result R. Change
Stulova Darya 1477 1
loss
-29.08
Sokovoi Oleg   2
win
-
Grigoriev Roman 1444 3
win
+2.44
Nogovitsin Alexander 1435 4
win
+2.33
Kurdina Olga 1955 5
win
+19.54
Kryuchok Roman 2123 6
loss
-6.23
Kryuchok Roman 2123 6
loss
-6.23
Strezhnev Mikhail 1255 7
win
+0.87
Vostryakov Alexey 1597 8
draw
-10.66
Karepa Open Yamaguchi and Mind Sport Triathlon
2013-07-09 -> 2013-07-11
Rating: 1849 -> 1877.2
Opponent Rating Round Result R. Change
Narva Mart 1397 1
win
+2.21
Lohmus Kristofer 1423 2
win
+2.54
Holtsman Kris 1501 3
win
+3.82
Lashko Kira 2032 4
win
+23.76
Shabanov Ruslan 1380 5
win
+2.02
Kryuchok Roman 2098 6
loss
-6.13
Metreveli Georgiy   7
loss
-
Karepa Open Taraguchi
2013-07-06 -> 2013-07-08
Rating: 1855.88 -> 1849
Opponent Rating Round Result R. Change
Reinik Liise-Marie 1566 1
win
+5.09
Mikryukov Mikhail 1881 2
loss
-14.84
Vohtomina Vladislava 1451 3
win
+2.85
Kuzmina Alexandra   4
win
-
Matushkina Ksenia   5
win
-
Hobemagi Martin 2208 6
loss
-3.72
Holtsman Kris 1504 7
win
+3.74
Youth European Championship
2013-06-30 -> 2013-07-05
Rating: 1836.98 -> 1855.88
Opponent Rating Round Result R. Change
Pestov Arseni   C1
win
-
Tiivel Siim 1425 C2
win
+2.75
Ikla Markus 1415 C3
win
+2.60
Fedoseyev Arseniy   C4
win
-
Heidmets Mark 1528 C5
win
+4.63
Tikhomirov Stepan   C6
win
-
Yusupmurzin Danila   C7
win
-
Stoyanov Kirill   C8
win
-
Holtsman Kris 1507 C9
win
+4.18
Piik Sander 1532 C10
win
+4.73
Kurgpold Reigo   C11
win
-
Poduga Championship, High League
2013-01-20 -> 2013-02-15
Rating: 1788.31 -> 1836.98
Opponent Rating Round Result R. Change
Kurdina Olga 1966 1
loss
-8.43
Kryuchok Roman 2088 2
loss
-4.82
Oborina Anastasja 1971 3
draw
+7.72
Lashko Kira 1951 4
loss
-8.98
Vostryakov Alexey 1639 5
win
+9.55
Semyonov Oleg 1493 6
win
+4.95
Prokopets Tatyana 1398 7
win
+3.07
Mikryukov Mikhail 1830 8
win
+17.92
Merkulov Artyom 2111 9
win
+27.69
The Championship of Arkhangelsk region
2013-01-03 -> 2013-01-06
Rating: 1831.14 -> 1788.31
Opponent Rating Round Result R. Change
Makhina Alla 1355 1
win
+1.94
Popova Daria   2
win
-
Lashko Kira 1895 3
loss
-13.07
Litvinova Yulia 1690 4
loss
-22.15
Shabanov Ruslan 1371 5
win
+2.12
Spirichev Vladislav 1492 6
win
+3.99
Vostryakov Alexey 1569 7
draw
-10.19
Novikov Nikolay 2002 8
loss
-8.70
Prokopyev Ruslan 1451 9
win
+3.23
The 21th Russian Championship, First League
2012-11-04 -> 2012-11-10
Rating: 1867.54 -> 1831.14
Opponent Rating Round Result R. Change
Poltaratsky Nikolay 2129 1
loss
-5.79
Metreveli Irina 2105 2
loss
-6.50
Makhina Alla 1390 3
win
+1.93
Ponezhin Gennady 1361 4
win
+1.65
Balabhai Viktor 2006 5
loss
-9.91
Postnikov Fedor   6
loss
-
Prokopets Tatyana 1390 7
loss
-30.07
Glibina Ekaterina 1703 8
win
+8.95
Buszkowski Ludwik 1765 9
win
+11.41
Glibin Aleksey   10
win
-
Smirnov Evgeny 2055 11
loss
-8.09
European Championship
2012-08-14 -> 2012-08-24
Rating: 1783.87 -> 1867.54
Opponent Rating Round Result R. Change
Tarannikov Yuriy 2435 1
loss
-0.73
Kurdina Olga 1898 2
win
+21.10
Metreveli Irina 2101 3
loss
-4.44
Filinov Vladimir 2119 4
draw
+11.96
Lashko Kira 1955 5
win
+23.30
Kachaev Denis 2050 6
draw
+10.33
Sirategyan Karen 1958 7
win
+23.43
Kozhin Mikhail 2383 8
loss
-0.99
Taimla Tunnet 2597 9
loss
-0.29
European Championship QT
2012-08-15 -> 2012-08-17
Rating: 1726.16 -> 1783.87
Opponent Rating Round Result R. Change
Fedorkin Oleg 2355 1
loss
-0.83
Kartashev Daniil   2
win
-
Kurdina Olga 1873 3
win
+22.40
Lashko Kira 1956 4
draw
+9.29
Sumarokova Aleksandra 1773 5
loss
-13.84
Magdeev Igor 1729 6
win
+16.17
Mikryukov Mikhail 1932 7
win
+24.51
Youth World Championship
2012-08-08 -> 2012-08-15
Rating: 1706.19 -> 1726.16
Opponent Rating Round Result R. Change
Bazalisky Artyomi   C1
win
-
Ponezhin Gennady   C2
win
-
Olumets Erko 1590 C3
win
+10.84
Tiivel Siim   C4
win
-
Shabanov Ruslan   C5
win
-
Georgiev Filip   C6
win
-
Holtsman Kris 1546 C7
win
+9.14
Pestov Arseni   C8
win
-
Narva Mart   C9
win
-
Fridman Mikhail   C11
win
-
Stoyanov Kirill   C12
win
-
Kinozerov Kirill   C13
win
-
Podyuga Sbory Yamaguchi
2012-07-23 -> 2012-07-27
Rating: 1691.46 -> 1706.19
Opponent Rating Round Result R. Change
Makhina Alla   1
win
-
Oborina Anastasja 1985 2
win
+27.02
Kryuchok Roman 2114 3
loss
-2.57
Vostryakov Alexey 1537 4
win
+9.34
Lysakov Mikhail 2178 5
loss
-1.82
Lashko Kira 1960 6
loss
-5.61
Karpov Fyodor 1433 7
loss
-26.08
Stulova Darya 1438 8
win
+6.05
Semyonov Oleg 1512 9
win
+8.41
Championship of Konoshsky region
2012-05-18 -> 2012-05-20
Rating: 1666.87 -> 1691.46
Opponent Rating Round Result R. Change
Sizov Viacheslav   1
win
-
Novikova Daria   2
win
-
Kryuchok Roman 2143 3
win
+30.07
Lashko Kira 1851 4
loss
-8.23
Bovkonyuk Pavel 1310 5
win
+3.65
Oborina Anastasja 2000 6
loss
-4.10
Dynin Ilja   7
win
-
Karpov Fyodor 1437 8
win
+6.76
Merkulov Artyom 2028 9
loss
-3.55
Team Championship of Podyuga
2012-04-02 -> 2012-04-25
Rating: 1613.14 -> 1666.87
Opponent Rating Round Result R. Change
Lashko Kira 1829 1
loss
-7.15
Stulova Darya 1464 2
win
+9.55
Prokopets Tatyana 1466 3
win
+9.62
Vostryakov Alexey 1480 4
win
+10.19
Semyonov Oleg 1508 5
win
+11.33
Merkulov Artyom 2031 6
win
+29.36
Kryuchok Roman 2118 7
loss
-1.66
Oborina Anastasja 2013 8
loss
-2.90
Kurdina Olga 1922 9
loss
-4.62
Podyuga Championship, High League
2012-01-19 -> 2012-02-15
Rating: 1592.27 -> 1613.14
Opponent Rating Round Result R. Change
Lashko Kira 1790 1
loss
-7.74
Savrasov Ruslan 1597 3
win
+16.22
Romanov Sergey 1586 4
win
+15.76
Vostryakov Alexey 1481 5
win
+11.08
Merkulov Artyom 2122 6
loss
-1.44
Kryuchok Roman 2084 7
loss
-1.77
Oborina Anastasja 1946 8
loss
-3.69
Kurdina Olga 1796 9
loss
-7.55
The Championship of Arkhangelsk region
2012-01-02 -> 2012-01-06
Rating: 1611.31 -> 1592.27
Opponent Rating Round Result R. Change
Shabanov Ruslan   1
win
-
Sumarokov Evgeny 2226 2
loss
-0.90
Chernenko Lidiya   3
win
-
Romanov Sergey 1564 4
loss
-18.14
Podyuga Cup
2011-11-15 -> 2011-11-21
Rating: 1605.58 -> 1611.31
Opponent Rating Round Result R. Change
Merkulov Artyom 2189 1/4
loss
-1.07
Merkulov Artyom 2189 1/4
loss
-1.07
Stulova Darya   1/8
win
-
Stulova Darya   1/8
win
-
Vostryakov Alexey 1474 F5
win
+10.25
Belous Polina 1376 F5
win
+6.75
Lashko Kira 1765 F5
loss
-9.12
The 20th Open Russian Championship, First League
2011-10-30 -> 2011-11-05
Rating: 1597.1 -> 1605.58
Opponent Rating Round Result R. Change
Savrasova Yulia 2355 1
loss
-0.40
Mikryukov Mikhail 1823 2
loss
-6.83
Stulova Darya   3
win
-
Karpov Fyodor 1372 4
loss
-25.10
Nogovitsin Alexander 1438 5
win
+9.17
Semyonov Oleg 1560 6
win
+14.32
Kachaeva Ilona 1593 7
win
+15.82
Vershinin Pavel 2225 8
loss
-0.84
Vostryakov Alexey 1438 9
win
+9.15
Poltaratsky Nikolay 2130 10
loss
-1.42
Oborina Anastasja 1874 11
loss
-5.38
VLADIMIR OPEN 2011
2011-08-15 -> 2011-08-19
Rating: 1572.37 -> 1597.1
Opponent Rating Round Result R. Change
Kozhin Mikhail 2417 1
loss
-0.25
Mikryukov Mikhail 1887 2
win
+27.52
Filinov Vladimir 2092 3
loss
-1.53
Chernenko Lidiya   4
win
-
Barykin Victor 2164 5
loss
-1.02
Ponezhin Gennady   6
win
-
Semjonov Dmitrij   7
loss
-
Evdokimova Ksenija   9
win
-
Podyuga Sbory
2011-07-05 -> 2011-07-10
Rating: 1547.4 -> 1572.37
Opponent Rating Round Result R. Change
Serebryannikova Anzhelika   1
win
-
Merkulov Artyom 2131 2
loss
-1.07
Stulova Darya   3
win
-
Novozhilova Olesya 1338 4
win
+7.38
Vohtomina Vladislava   6
win
-
Mikryukov Mikhail 1937 7
loss
-3.07
Oborina Anastasja 1797 8
win
+25.86
Kryuchok Roman 1879 9
loss
-4.13
Team Championship
2011-04-10 -> 2011-04-29
Rating: 1555.16 -> 1547.4
Opponent Rating Round Result R. Change
Belous Polina 1398 1
win
+9.24
Vostryakov Alexey 1460 2
loss
-20.24
Prokopets Tatyana   3
win
-
Semyonov Oleg 1562 4
win
+16.32
Sumarokova Aleksandra 1676 5
loss
-10.62
Merkulov Artyom 2145 6
loss
-1.03
Kryuchok Roman 1868 7
loss
-4.54
Oborina Anastasja 1797 8
loss
-6.35
Lashko Kira 1593 9
win
+17.76
Kurdina Olga 1737 10
loss
-8.30
Podyuga.Championship.High League
2011-01-24 -> 2011-02-18
Rating: 1558.21 -> 1555.16
Opponent Rating Round Result R. Change
Kryuchok Roman 1874 1
loss
-4.47
Sumarokova Aleksandra 1600 2
win
+17.94
Kurdina Olga 1772 3
win
+24.80
Oborina Anastasja 1787 4
loss
-6.75
Lashko Kira 1533 6
loss
-17.12
Savrasov Ruslan 1624 7
loss
-12.99
Mikryukov Mikhail 1919 8
loss
-3.55
Merkulov Artyom 2170 9
loss
-0.91
Podyuga Cup
2010-11-10 -> 2010-11-30
Rating: 1558 = 1780 + (400 * (4 - 14)) / 18
Opponent Rating Round Result R. Change
Savrasov Ruslan 1624 1
win
-
Savrasov Ruslan 1624 2
loss
-
Savrasov Ruslan 1624 3
win
-
Merkulov Artyom 2161 4
loss
-
Merkulov Artyom 2161 5
loss
-
Podyuga Sbory
2010-06-25 -> 2010-06-30
Provisional: 1480 = 1757 + (400 * (2 - 11)) / 13
Opponent Rating Round Result R. Change
Savrasova Yulia 2369 2
loss
-
Oborina Anastasja 1815 5
loss
-
Karpov Fyodor   6
win
-
Stulova Darya   8
win
-
Sumarokova Aleksandra 1642 9
loss
-
Podyuga Sbory
2009-06-16 -> 2009-06-21
Provisional: 1462 = 1702 + (400 * (2 - 8)) / 10
Opponent Rating Round Result R. Change
Savrasova Yulia 2410 1
loss
-
Molotova Anastasja 1582 6
win
-
Kurdina Olga 1607 7
loss
-
Romanov Sergey 1554 8
loss
-
Rachitskaya Viktoria 1793 10
loss
-
Oborina Anastasja 1772 11
loss
-
Podyuga Sbory
2008-07-10 -> 2008-07-14
Provisional: 1377 = 1577 + (400 * (1 - 3)) / 4
Opponent Rating Round Result R. Change
Romanov Sergey 1647 1
loss
-
Litvinova Alina 1326 2
win
-
Novozhilova Olesya 1456 3
loss
-
Gabrilyan Viktoriya   4
loss
-
Bukov Artyom   5
draw
-
Maximov Nikolay 1877 6
loss
-
Stulova Kristina   7
loss
-
Evdokimova Ksenija   8
loss
-
Name: Denis
Surname: Fedotov
Rating: 2249
Top Rating: 2360

Country: Russia
City: Podyuga

Wins: 526
Losses: 212
Draws: 74
Gy1: 51
Gy2: 173
Gy5: 437
Hover the mouse over the opponent's name to see the personal score of Denis Fedotov with this player.
Time: 0.41375112533569 sec.