World Championship BT
Round: 1
2199 Makarov Pavel 1 : 0 Fedorkin Oleg 2300
1856 Salnikova Nonna 1 : 0 Olumets Erko 1659
1859 Malowiejski Piotr 1 : 0 Tesarik Stepan 1831
2087 Sandstrom Richard 1 : 0 Carlsson Martin 2072
2168 Ishitani Shin-ichi 1 : 0 Mesila Villem 1903
2029 Taiblin Yuriy 1 : 0 Ikla Markus 1457
2151 Kudomi Takahiro 0 : 1 Miyagawa Junzo 2103
2123 Andersson Tord 1 : 0 Lillemaa Argo 1721
2236 Filinov Vladimir 1 : 0 Rahumagi Brenet 1455
2159 Poltaratsky Nikolay 1 : 0 Kolk Kuno 1731
1986 Ikonen Jussi 1 : 0 Kostlivý Radim 1675
1425 Lohmus Kristofer 1 : 0 Holtsman Kris 1458
1680 Godlewski Filip 1 : 0 Topkin Georg-Romet 1299
1367 Tiivel Siim 0 : 1 Moor Karl-Mattias 1412
2316 Potapov Alexey 1 : 0 Belkina Nadezhda 1523
1560 Rumyantseva Ekaterina 1 : 0 Kallikorm Kevin Kaido 1498
1744 Huang Xiuyi 1 : 0 Sadova Taisia  
 
Round: 2
2087 Sandstrom Richard 1 : 0 Potapov Alexey 2316
1731 Kolk Kuno 1 : 0 Holtsman Kris 1458
2072 Carlsson Martin 1 : 0 Belkina Nadezhda 1523
1859 Malowiejski Piotr 1 : 0 Godlewski Filip 1680
1744 Huang Xiuyi 0 : 1 Salnikova Nonna 1856
2199 Makarov Pavel 1 : 0 Rumyantseva Ekaterina 1560
2029 Taiblin Yuriy 1 : 0 Andersson Tord 2123
1986 Ikonen Jussi 1 : 0 Kudomi Takahiro 2151
1903 Mesila Villem 1 : 0 Rahumagi Brenet 1455
2236 Filinov Vladimir 0 : 1 Ishitani Shin-ichi 2168
1831 Tesarik Stepan 1 : 0 Topkin Georg-Romet 1299
1457 Ikla Markus 0 : 1 Lillemaa Argo 1721
1367 Tiivel Siim 0 : 1 Kostlivý Radim 1675
  Sadova Taisia 0 : 1 Olumets Erko 1659
1498 Kallikorm Kevin Kaido 0 : 1 Fedorkin Oleg 2300
1425 Lohmus Kristofer 0 : 1 Poltaratsky Nikolay 2159
1412 Moor Karl-Mattias 0 : 1 Miyagawa Junzo 2103
 
Round: 3
2159 Poltaratsky Nikolay 1 : 0 Ishitani Shin-ichi 2168
2103 Miyagawa Junzo 1 : 0 Taiblin Yuriy 2029
1856 Salnikova Nonna 0.5 : 0.5 Makarov Pavel 2199
1903 Mesila Villem 0 : 1 Potapov Alexey 2316
1859 Malowiejski Piotr 0 : 1 Ikonen Jussi 1986
1744 Huang Xiuyi 0.5 : 0.5 Rumyantseva Ekaterina 1560
2072 Carlsson Martin 0 : 1 Andersson Tord 2123
1455 Rahumagi Brenet 0 : 1 Belkina Nadezhda 1523
1831 Tesarik Stepan 1 : 0 Lohmus Kristofer 1425
2151 Kudomi Takahiro 1 : 0 Holtsman Kris 1458
1299 Topkin Georg-Romet 1 : 0 Ikla Markus 1457
2300 Fedorkin Oleg 1 : 0 Godlewski Filip 1680
1721 Lillemaa Argo 0 : 1 Filinov Vladimir 2236
1367 Tiivel Siim 0 : 1 Kallikorm Kevin Kaido 1498
1675 Kostlivý Radim 1 : 0 Sadova Taisia  
1731 Kolk Kuno 1 : 0 Olumets Erko 1659
2087 Sandstrom Richard 1 : 0 Moor Karl-Mattias 1412
 
Round: 4
1367 Tiivel Siim 0 : 1 Godlewski Filip 1680
1986 Ikonen Jussi 0 : 1 Poltaratsky Nikolay 2159
2072 Carlsson Martin 1 : 0 Mesila Villem 1903
1744 Huang Xiuyi 0 : 1 Lillemaa Argo 1721
2029 Taiblin Yuriy 0 : 1 Tesarik Stepan 1831
2316 Potapov Alexey 1 : 0 Andersson Tord 2123
2199 Makarov Pavel 0.5 : 0.5 Malowiejski Piotr 1859
2236 Filinov Vladimir 0.5 : 0.5 Fedorkin Oleg 2300
1455 Rahumagi Brenet 0 : 1 Holtsman Kris 1458
2087 Sandstrom Richard 0 : 1 Miyagawa Junzo 2103
1498 Kallikorm Kevin Kaido 1 : 0 Topkin Georg-Romet 1299
1856 Salnikova Nonna 0 : 1 Kolk Kuno 1731
1523 Belkina Nadezhda 1 : 0 Moor Karl-Mattias 1412
  Sadova Taisia 0 : 1 Ikla Markus 1457
1560 Rumyantseva Ekaterina 1 : 0 Lohmus Kristofer 1425
2151 Kudomi Takahiro 1 : 0 Olumets Erko 1659
2168 Ishitani Shin-ichi 1 : 0 Kostlivý Radim 1675
 
Round: 5
2072 Carlsson Martin 1 : 0 Kostlivý Radim 1675
1523 Belkina Nadezhda 0 : 1 Taiblin Yuriy 2029
1560 Rumyantseva Ekaterina 0 : 1 Filinov Vladimir 2236
2123 Andersson Tord 1 : 0 Huang Xiuyi 1744
2199 Makarov Pavel 0 : 1 Potapov Alexey 2316
2087 Sandstrom Richard 0 : 1 Ishitani Shin-ichi 2168
2159 Poltaratsky Nikolay 1 : 0 Miyagawa Junzo 2103
1856 Salnikova Nonna 1 : 0 Ikonen Jussi 1986
1721 Lillemaa Argo 0 : 1 Godlewski Filip 1680
2151 Kudomi Takahiro 0 : 1 Kallikorm Kevin Kaido 1498
1457 Ikla Markus 1 : 0 Tiivel Siim 1367
1859 Malowiejski Piotr 0 : 1 Fedorkin Oleg 2300
1831 Tesarik Stepan 0 : 1 Kolk Kuno 1731
1903 Mesila Villem 1 : 0 Lohmus Kristofer 1425
  Sadova Taisia 0 : 1 Rahumagi Brenet 1455
1659 Olumets Erko 1 : 0 Topkin Georg-Romet 1299
1412 Moor Karl-Mattias 0 : 1 Holtsman Kris 1458
 
Round: 6
1659 Olumets Erko 1 : 0 Mesila Villem 1903
1680 Godlewski Filip 0 : 1 Tesarik Stepan 1831
1744 Huang Xiuyi 1 : 0 Kostlivý Radim 1675
1986 Ikonen Jussi 0 : 1 Andersson Tord 2123
2199 Makarov Pavel 1 : 0 Carlsson Martin 2072
2103 Miyagawa Junzo 0 : 1 Filinov Vladimir 2236
2029 Taiblin Yuriy 0 : 1 Sandstrom Richard 2087
2300 Fedorkin Oleg 1 : 0 Salnikova Nonna 1856
1367 Tiivel Siim 1 : 0 Sadova Taisia  
1859 Malowiejski Piotr 1 : 0 Kallikorm Kevin Kaido 1498
1425 Lohmus Kristofer 0 : 1 Rahumagi Brenet 1455
1299 Topkin Georg-Romet 1 : 0 Moor Karl-Mattias 1412
1523 Belkina Nadezhda 0 : 1 Lillemaa Argo 1721
1457 Ikla Markus 1 : 0 Holtsman Kris 1458
2316 Potapov Alexey 0.5 : 0.5 Poltaratsky Nikolay 2159
1731 Kolk Kuno 0 : 1 Ishitani Shin-ichi 2168
1560 Rumyantseva Ekaterina 0 : 1 Kudomi Takahiro 2151
 
Round: 7
2159 Poltaratsky Nikolay 1 : 0 Fedorkin Oleg 2300
1367 Tiivel Siim 0 : 1 Lohmus Kristofer 1425
1455 Rahumagi Brenet 0 : 1 Huang Xiuyi 1744
2168 Ishitani Shin-ichi 0 : 1 Potapov Alexey 2316
2072 Carlsson Martin 1 : 0 Godlewski Filip 1680
2087 Sandstrom Richard 0 : 1 Salnikova Nonna 1856
2199 Makarov Pavel 0.5 : 0.5 Miyagawa Junzo 2103
2236 Filinov Vladimir 1 : 0 Tesarik Stepan 1831
1560 Rumyantseva Ekaterina 1 : 0 Topkin Georg-Romet 1299
1986 Ikonen Jussi 1 : 0 Olumets Erko 1659
1457 Ikla Markus 0 : 1 Kudomi Takahiro 2151
2123 Andersson Tord 1 : 0 Kolk Kuno 1731
  Sadova Taisia 0 : 1 Moor Karl-Mattias 1412
1498 Kallikorm Kevin Kaido 0 : 1 Lillemaa Argo 1721
1458 Holtsman Kris 0 : 1 Mesila Villem 1903
1523 Belkina Nadezhda 0 : 1 Kostlivý Radim 1675
1859 Malowiejski Piotr 0 : 1 Taiblin Yuriy 2029
 
Round: 8
2151 Kudomi Takahiro 0 : 1 Taiblin Yuriy 2029
1856 Salnikova Nonna 0 : 1 Potapov Alexey 2316
2072 Carlsson Martin 1 : 0 Kolk Kuno 1731
2236 Filinov Vladimir 1 : 0 Poltaratsky Nikolay 2159
1675 Kostlivý Radim 1 : 0 Kallikorm Kevin Kaido 1498
2087 Sandstrom Richard 0 : 1 Tesarik Stepan 1831
1560 Rumyantseva Ekaterina 0 : 1 Ikonen Jussi 1986
2123 Andersson Tord 0 : 1 Ishitani Shin-ichi 2168
2199 Makarov Pavel 0 : 1 Lillemaa Argo 1721
1299 Topkin Georg-Romet 0 : 1 Holtsman Kris 1458
  Sadova Taisia 0 : 1 Belkina Nadezhda 1523
2300 Fedorkin Oleg 1 : 0 Miyagawa Junzo 2103
1412 Moor Karl-Mattias 0 : 1 Lohmus Kristofer 1425
1457 Ikla Markus 1 : 0 Mesila Villem 1903
1680 Godlewski Filip 0 : 1 Olumets Erko 1659
1744 Huang Xiuyi 0 : 1 Malowiejski Piotr 1859
1367 Tiivel Siim 0 : 1 Rahumagi Brenet 1455
 
Round: 9
2072 Carlsson Martin 0 : 1 Ikonen Jussi 1986
1744 Huang Xiuyi 1 : 0 Ikla Markus 1457
2151 Kudomi Takahiro 0 : 1 Makarov Pavel 2199
1859 Malowiejski Piotr 0 : 1 Andersson Tord 2123
1856 Salnikova Nonna 1 : 0 Miyagawa Junzo 2103
2236 Filinov Vladimir 0 : 1 Potapov Alexey 2316
2159 Poltaratsky Nikolay 1 : 0 Taiblin Yuriy 2029
2300 Fedorkin Oleg 0 : 1 Ishitani Shin-ichi 2168
1560 Rumyantseva Ekaterina 1 : 0 Holtsman Kris 1458
  Sadova Taisia 0 : 1 Mesila Villem 1903
1831 Tesarik Stepan 0 : 1 Lillemaa Argo 1721
1675 Kostlivý Radim 0 : 1 Kolk Kuno 1731
1455 Rahumagi Brenet 0 : 1 Kallikorm Kevin Kaido 1498
1680 Godlewski Filip 1 : 0 Moor Karl-Mattias 1412
1299 Topkin Georg-Romet 0 : 1 Lohmus Kristofer 1425
1523 Belkina Nadezhda 1 : 0 Tiivel Siim 1367
2087 Sandstrom Richard 1 : 0 Olumets Erko 1659
Country: Estonia
City: Tallinn
Start: 2013-08-07
End: 2013-08-09
Rated: Yes
Processed: Yes
Click on Start and End dates to see rating before and after tournament.
Hover the mouse over player name to see his personal score with the opponent.
Time: 0.048933982849121 sec.